ZSP Warka otwarta na świat

ZSP Warka otwarta na świat

W tym roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. I PLM „Warszawa” w Warce rozpoczął współpracę z organizacją AIESEC, której celem jest łamanie stereotypów i wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie poprzez bezpośredni kontakt młodzieży ze studentami z krajów całego świata.

Dzięki temu mieliśmy przyjemność gościć Mayę z Indonezji oraz Isil z Turcji, które zaprezentowały wszystkim uczniom technikum historię swoich krajów, kulturę, religię, tradycje oraz ciekawostki przyrodnicze i kulinarne. Po pierwszym dniu poznawania azjatyckich ciekawostek, klasa 3 technikum hotelarskiego przybliżyła studentkom historię Warki w najlepszy z możliwych sposobów. Poprowadziła gości szlakiem wareckich pomników i zabytków. To co dla nas jest codziennością, dziwiło i wzbudzało ogromną ciekawość u zagranicznych studentek.

Na kolejne dni uczniowie przygotowali piękne prezentacje o Polsce, by móc jak najlepiej przedstawić walory naszego kraju. Pokazali różnorodność przyrodniczą i polskie tradycje świąteczne, nakarmili pomidorówką i pierogami oraz nauczyli tańczyć poloneza. Uczniowie technikum hotelarskiego mieli niecodzienną sposobność obsłużyć przy ladzie recepcyjnej prawdziwych cudzoziemców. Było duże wyzwanie, któremu wszystkim udało się sprostać. Uczniowie przełamywali stereotypy i barierę językową wspólnie rozwiązując łamigłówki, grając w kalambury oraz śpiewając popularne piosenki. Pobyt zagranicznych gości wniósł wiele dobrego do naszej szkoły, cele i założenia organizacji AIESEC w pełni zostały zrealizowane. Z pewnością będziemy kontynuować rozpoczętą współpracę w kolejnych latach.

ZSP Warka

Udostępnij:
← Gala Patriotyczna na 100-lecie odzyskania Niepodległości Kolejny wyjazd wareckich uczniów do Niemiec – Góry Harzu →

Dodaj komentarz