Inauguracja weekendu niepodległościowego

Inauguracja weekendu niepodległościowego

Zapraszamy do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości! W piątek 9 listopada o godz. 19.00 w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbędzie się inauguracja wyjątkowego niepodległościowego weekendu.

Koncert pieśni i piosenek pt. „Wszyscy śpiewamy patriotyczne piosenki” poprowadzą: Anna Kurpińska – sopran
Andrzej Czajkowski – tenor.

Zaśpiewajmy wspólnie m.in. takie wspaniałe pieśni jak: Wojenko, wojenko; O mój rozmarynie, Rozkwitały pąki białych róż… czy Maszerują strzelcy maszerują.

Każdy uczestnik koncertu otrzyma niepodległościowy śpiewniczek.
Serdecznie zapraszamy!

Wstęp: wolny

Uwaga: ilość miejsc ograniczona

Zapisy na bezpłatne bilety wstępu w kasie muzeum pod nr tel. 48/667 20 20 lub pod adresem mailowym: rezerwacja@muzeumpulaski.pl

Anna Kurpińska – wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ukończyła studia podyplomowe emisji głosu przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, była solistką Filharmonii im. R. Traugutta w Warszawie, współpracowała ze stołeczną Estradą, śpiewała w „Piwnicy pod Baranami” w Krakowie, występowała we Włoszech, Grecji i Kanadzie, obecnie związana ze sceną Galerii Porczyńskich w Warszawie, regularnie koncertuje, jest jurorką wielu konkursów muzycznych, prowadzi zajęcia z emisji głosu w Instytucie Szkolenia Organistów przy PWT w Warszawie.

Andrzej Czajkowski – tenor, już jako dziecko śpiewał w Centralnym Zespole Artystycznym Harcerstwa Polskiego im. Wł. Skoraczewskiego przy Teatrze Wielkim, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie na Wydziale Wokalnym, 11 lat śpiewał w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, śpiewa w Berlinie wspólne koncerty z bratem Piotrem (byłym solistą Teatru Wielkiego w Warszawie), występuje z koncertami w Galerii Porczyńskich w Warszawie, w wielu instytucjach kultury i kościołach w całej Polsce.

Info.Muzeum

 

Udostępnij:
← Szkoły w gminie Warka biją „Rekord dla Niepodległej”! Wielki Koncert Niepodległościowy 10 listopada! →

Dodaj komentarz