Dzielmy się miłością! Spektakl o JP2 we Wrociszewie

Dzielmy się miłością! Spektakl o JP2 we Wrociszewie

Dzielmy się miłością! Z takim przesłaniem Koło Teatralno – Filmowe ze  Szkoły Podstawowej w Michałowie przygotowało występ z okazji 40. rocznicy wyboru Papieża Polaka na Stolice Piotrową. We wrociszewskiej świątyni znów wybrzmiały słowa Jana Pawła II, pochodzące z Jego przemówień i  homilii. Wybrzmiał też śpiew, w myśl zasady, że kto śpiewa modli się podwójnie. Co też niejednokrotnie podkreślał i stosował Jan Paweł II.

„Udając  się do Rzymu na konklawe, najbardziej pragnąłem wrócić do mojej umiłowanej Archidiecezji i do Ojczyzny. Skoro jednak inna była wola Chrystusa Pana zostaje i podejmuję to nowe posłannictwo, które mi wyznaczył” – tak Jan Paweł II odpowiedział na wezwanie jakie otrzymał 16 października 1978 roku. Podczas Pontyfikatu, który trwał do 2 Kwietnia 2005 roku Papież Polak  wskazywał drogę miłości, wiary i nadziei. Drogę, która nigdy nie przestanie być  aktualna. Dlatego warto o tym pamiętać.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Michałowie starali się przypomnieć jakie priorytety wyznaczał  ludzkości Jan Paweł II. Za Ojcem Świętym we wrociszewskiej świątyni wybrzmiało wezwanie do spoglądania na świat przez pryzmat miłości, która pozwoli dostrzec wokół siebie drugiego człowieka, łącznie z jego potrzebami i problemami. Ponadto uczniowie przypomnieli słowa Jana Pawła II, które nawołują do wymagania od samych siebie i podejmowania wyzwań z odwagą wypływającą z silnego ducha.

Jan Paweł II zawsze podkreślał, jak ważna jest dla niego Polska i sprawy, które jej dotyczą.  Do tego samego wzywał wszystkich Polaków. Uczniowie powtórzyli za naszym Wielkim Rodakiem wyznanie „To jest moja Matka ta Ojczyzna!”. Wyznanie, które jest jednocześnie wezwaniem do świadomej postawy patriotycznej. Wyznanie nie tracące na aktualności, a w perspektywie zbliżającej się  100 rocznicy Odzyskania Niepodległości brzmiące tym bardziej szczególnie.

PSP Michałów

Udostępnij:
← Dywizjon 303. Historia prawdziwa... 13 listopada w KINIE w Warce! Wspólne śpiewanie hymnu narodowego na wareckim rynku →

Dodaj komentarz