Szkoła z Wrociszewa na I Mazowieckim Zjeździe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Szkoła z Wrociszewa na I Mazowieckim Zjeździe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

18 października 2018 roku uczniowie kl. VIII ze szkoły we Wrociszewie wraz z dyrektor Małgorzatą Gowin i panią Jolantą Kozieł wzięli udział w I Mazowieckim Zjeździe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizatorem zjazdu, w którym udział wzięło 30 szkół był Instytut Papieża Jana Pawła II. Po ustawieniu się pocztów Sztandarowych w Świątyni Opatrzności Bożej została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Jarecki.

Następnie, po przejściu do specjalnego namiotu nastąpiło oficjalne otwarcie Zjazdu oraz wystąpienia związane z uczczeniem 100-lecia odzyskania przez Polską Niepodległości. Prelekcję okolicznościową pt. „Katolicki czy pogański? Kardynał Wyszyński o nacjonalizmie i patriotyzmie” wygłosiła dr Czaczkowska. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Kolejnym punktem programu było indywidualne zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej i Panteonu Wielkich Polaków oraz wystawy Instytutu Papieża Jana Pawła II na temat Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Ostatnim punktem Zjazdu były warsztaty – zajęcia w grupach zakończone testem sprawdzającym wiedzę uczniów ze znajomości życia Kardynała Wyszyńskiego. Warsztaty były prowadzone przez aktorów z Teatru Grot.

PSP we Wrociszewie

Udostępnij:
← Szkoła z Ostrołęki w hołdzie wolnej i niepodległej Polsce! Ostrołęka w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II →

Dodaj komentarz