Szkoła z Ostrołęki w hołdzie wolnej i niepodległej Polsce!

Szkoła z Ostrołęki w hołdzie wolnej i niepodległej Polsce!

9 listopada 2018 r. uczniowie kl. 0-3, rodzice, nauczyciele i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce wzięli udział w marszu ulicami naszej wsi. W mglisty, listopadowy poranek przemaszerowali, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Marsz, był  poprzedzony długimi przygotowaniami. Mali uczniowie uczyli się pieśni  i wierszy patriotycznych, brali udział w konkursach, przygotowywali dekoracje w klasach. Ciekawą inicjatywą, która sprawiła im również dużo radości, było przygotowanie biało – czerwonej flagi, która powstała z odciśniętych rąk małych artystów.

O godzinie 9.00 biało-czerwony korowód wyruszył z budynku szkoły. Celem marszu były Miejsca Pamięci Narodowej znajdujące się w Ostrołęce. W ręku każdego uczestnika marszu powiewały biało-czerwone chorągiewki. Maszerujący śpiewali pieśni patriotyczne. Pod obeliskiem upamiętniającym wyzwolenie Ostrołęki i na cmentarzu, na mogiłach żołnierzy z okresu II wojny światowej, uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty. Minutą ciszy oddali hołd poległym bohaterom.

Po powrocie do szkoły dzieci prezentowały przygotowane przez siebie wiersze o Polsce. W ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Była to żywa lekcja historii i patriotyzmu oraz ogromne przeżycie dla każdego uczestnika, które zostanie w naszej pamięci i w sercach na długo.

 

Udostępnij:
← Dobry Wieczór z poezją patriotyczną Szkoła z Wrociszewa na I Mazowieckim Zjeździe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego →

Dodaj komentarz