Wareccy Artyści Niepodległej Polsce „Piękna Nasza Polska Cała”

Wareccy Artyści Niepodległej Polsce „Piękna Nasza Polska Cała”

16 listopada w Dworku na Długiej odbył się wernisaż wystawy pt. „Piękna Nasza Polska Cała”. Na wystawie znalazły się prace wareckich artystów, którzy tworząc swoje prace pokazują piękno naszego kraju. Plastycy zaprezentowali różne style: olej, akry, akwarela, gobelin, suchy pastel czy grafikę. Na wystawie przedstawione zostały prace: Anny Batte, Małgorzaty Chojnackiej, Barbary Ignacak, Joli Kazany, Luizy Wemberger, Kazimierza Królika, Jacka Matlakowskiego i Sławomira Ragana – pomysłodawcy wystawy.

Celem organizacji tego typu ekspozycji jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gości wernisażu już przy wejściu witały trzy postacie związane z wydarzeniami sprzed 100 lat – Józef Piłsudski, Wincenty Witos i Ignacy Jan Paderewski. Kolejne plansze przedstawiały zniszczoną Polskę, a następnie jej odrodzenie po 1918 roku. Następna część przedstawiała już piękny, wolny kraj w oczach naszych wspaniałych artystów. Wernisaż uświetnił muzyczny występ Katarzyny Ambroży. Ważnym elementem znajdującym się w centralnym punkcie sali wystawowej był obraz przedstawiający Józefa Piłsudskiego, którego autorem jest Wiktor Krawczyk. Obraz wraz z autorem żegnał Marszałka na stacji PKP w Warce, kiedy trumna z ciałem Marszałka była przewożona z Warszawy do Krakowa.

Wernisaż był idealnym momentem do rozmów. Przybyli goście chwalili pomysł organizacji tego typu wystawy, przedstawienie prac, a przede wszystkim talenty osób, które mamy możliwość spotykać na co dzień w Warce. Obecni, ciesząc się wolnym krajem rozmawiali o patriotyzmie i obchodach Święta Niepodległości.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w Dworku na Długiej do 7 grudnia w godzinach pracy Dworku. Serdecznie zapraszamy!

Galerię zdjęć zobacz tu

Udostępnij:
← Dla Niepodległej. Pamiątki patriotyczne z kolekcji Artura Sawy Świąteczne warsztaty decoupage →

Dodaj komentarz