Tomik poezji „Poeci dla Niepodległej”

Tomik poezji „Poeci dla Niepodległej”

W październiku tego roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się organizowany przez „Dworek na Długiej” Lokalny Konkurs Literacki „Poeci dla Niepodległej”.

Podczas ostatniego spotkania z poezją „Dobry Wieczór”, które odbyło się 23 listopada w „Dworku na Długiej” swoją premierę miał okolicznościowy tomik poezji w którym przedstawione zostały wiersze laureatów konkursu.  Znalazły się tam prace: Anny Łuszczyk, Stefana Posocha, Ewy Szewczyk, Janusza Gwary, Agaty Kowalczyk, Andrei Czasak, Arkadiusza Korbiń, Kingi Krawczyk, Wiktorii Szczepanik, Zofii Kalinowskiej, Anny Wasiak, Karoliny Molak, Julii Cicheckiej oraz  Małgorzaty Tomczyk.

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości to ważna data dla wszystkich Polaków. Dlatego niezmiernie istotne jest podejmowanie lokalnych działań i zachęcanie mieszkańców do współpracy w celu tworzenia rzeczy trwałych, pozostawiających po sobie ślad i pamiątkę. W ramach takiej współpracy powstał tomik poezji patriotycznej „Poeci dla Niepodległej” wiersze w nim zawarte przenoszą nas do dni, w których świętowaliśmy i  cieszyliśmy się z odzyskania wolności po 123 latach niewoli.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby bezpłatnie otrzymać tomik poezji „Poeci dla Niepodległej” do „Dworku na Długiej”…

Udostępnij:
← Powrót króla w Międzyszkolnej Lidze Szachowej "Muzyka polskich salonów..." podczas XVIII "Wieczoru z Kulturą" →

Dodaj komentarz