Zimowa odmiana wareckiego rynku

Zimowa odmiana wareckiego rynku

Już po raz trzeci magia świąt  będzie kojarzyła się z aromatem i smakiem jabłek. O atrakcje i świąteczny klimat zadba partnerstwo Jabłkowa Warka i Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, które zapraszają 16 grudnia na tradycyjny Kiermasz Bożonarodzeniowy na Wareckim Rynku. Tego dnia na wszystkich gości czekać będzie magiczna atmosfera – kolejna „Zimowa Odmiana” i jej świąteczne atrakcje. Zapraszamy na warecki rynek w godz. 12-18.

Warecki charytatywny kiermasz świąteczny

Przedświąteczny jarmark stał się już naszą małą lokalną tradycją. Dziś trudno wyobrazić sobie dom, w którym nie znajdzie się choćby najmniejsza ozdoba świąteczna z wareckiego kiermaszu. Na to wydarzenie swoje ręcznie wykonane ozdoby i przysmaki przygotują szkoły, organizacje, grupy nieformalne i lokalne stowarzyszenia. Dochód uzyskany ze sprzedaży ozdób wesprze ich działalność, a hojność kupujących będzie formą wsparcia i wyrazem uznania za ich aktywność.

Szopka pełna jabłek i wspólne kolędowanie

Obecni tego dnia na rynku będą mogli zobaczyć warecką szopkę w kolorowej jabłkowej odsłonie. Przy szopce nie zabraknie najważniejszych i najpiękniejszych kolęd, które będą towarzyszyły mieszkańcom Warki podczas przedświątecznej krzątaniny i w całym okresie świąt Bożego Narodzenia. Na scenie zaprezentują się uczestnicy sekcji wokalnej „Dworku na Długiej” działający pod czujnym okiem Katarzyny Ambroży.

Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę

Zimowa Odmiana będzie okazją do obejrzenia wystawy szopek bożonarodzeniowych, które wzięły udział w świątecznym konkursie. Wystawa prac będzie jedną z atrakcji na wareckim rynku. Tego dnia przedstawione zostaną wyniki obrad jury konkursowego, a także przeprowadzone zostanie głosowanie publiczności na najpiękniejszą szopkę.

Królowa szarlotki… a może król?

Kto zostanie królową lub królem szarlotki okaże się po godz. 15:30 kiedy rozstrzygać będziemy wszystkie konkursy. W tym przesmacznym konkursie wziąć udział może każdy, wystarczy do godz. 12:30 16 grudnia przynieść  do Urzędu Miejskiego „blachę” swojej, własnoręcznie wykonanej szarlotki. Zachęcamy! Korona, specjalna szarfa i nagrody czekają!

Symboliczne zapalenie choinki i gwiazdy

Pierwsze chwile zmroku, który przecież zapada w zimę tak wcześnie rozjaśni piękna, duża warecka choinka udekorowana „jabłkami”. Po wspólnym odliczaniu ok. godz. 16:15 rozbłyśnie wieloma światełkami, co będzie symbolem rozpoczęcia świątecznej atmosfery i da znak, że właśnie rozpoczyna się magiczna chwila świąt na które czekają wszyscy przez cały rok.

Kulinarne jabłko…

Podczas wspólnej zabawy będzie można upiec sobie na ognisku jabłko, spróbować jabłkowych przysmaków serwowanych przez wareckich restauratorów a także napić się świątecznego grzańca w wersji dla dorosłych i dla dzieci.

Mikołaj z niecodziennym szoferem

Podobnie jak w poprzednich latach każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem ciągniętym przez nietypowego jeźdźca… bohatera słynnej Bitwy pod Warką z roku 1656 czyli Stefana Czarnieckiego, który raz do roku przybiera świąteczny strój…

Wystawa zdjęć z jabłkiem w tle…

Jeśli ktoś będzie chciał dowiedzieć się jak wyglądają 4 pory roku w wareckich sadach będzie miał ku temu okazję oglądając zdjęcia z konkursu fotograficznego, którego ostatnia, zimowa odsłona zostanie rozstrzygnięta właśnie podczas „Zimowej Odmiany”…

Na finał góralskie kolędowanie z kapelą Ondraszki

Finałem niedzielnego spotkania na wareckim rynku będzie ok. 16:30 koncert kolędowy „Kapeli Ondraszki”. Górale nie dość, że zaśpiewają piękne polskie kolędy i pastorałki to dodatkowo opowiedzą o różnych świątecznych tradycyjnych góralskich obrzędach.

„Zimowa odmiana” poprzedzi tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Wspólne świętowanie pozwoli poczuć się mieszkańcom Warki i okolic jak jedna wielka rodzina – dlatego też zapraszamy na warecki rynek 16 grudnia w godz. 12-18 – razem rozpoczniemy i stworzymy świąteczną aurę wokół nas.

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem zespołu Ondraszki.

Kolędy i Pastorałki – Kapela Ondraszki

Kapela Ondraszki – Wśród nocnej ciszy

Udostępnij:
← Jabłko na patyku "Seniorzy-Seniorom" - Akcja Klubu "Radość z Życia" →

Dodaj komentarz