Bożonarodzeniowe bałwanki wśród wrociszewskich dzieci

Bożonarodzeniowe bałwanki wśród wrociszewskich dzieci

W okresie przedświątecznym staramy się przygotować wiele ozdób do wykorzystania w domu. Centralne miejsce zajmują oczywiście choinki, następczynie „podłaźniczek”, czyli świerkowych lub jodłowych czubków wieszanych u sufitu. Wróciła wspaniała tradycja naszych babć i prababć wykonywania ozdób w domu i wspólnego spędzania czasu w wielopokoleniowym gronie. Staramy się, aby te ozdoby  zaskakiwały, intrygowały oryginalnością i niepowtarzalnością.

We wrociszewskiej szkole wspólne spotkania przedświąteczne stały się już tradycją. W zeszłym roku dzieci robiły wielkanocnego zajączka, a w tym roku wraz panią Aleksandrą Kwiatkowską, przedstawicielką Stowarzyszenia Made in Bończa, przystąpiły w ramach warsztatów rękodzielniczych do stworzenia bożonarodzeniowych bałwanków, wykonanych z waty. Gospodarzem spotkania była dyrektor szkoły, Małgorzata Gowin.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I-III przy wsparciu kilku mam i babć. Zainteresowanie wśród uczestników było ogromne, wszyscy zastanawiali się, jak „zwykła” wata może dać nam pięknego bałwanka. A jednak! Zaciekawienie i zapał z jakim uczestnicy warsztatów pracowali zaskoczył wszystkich dorosłych. Gwar i rozmowy dotyczyły sposobów dekoracji, wzajemnej pomocy i pożyczania sobie materiałów.

Nikogo też nie trzeba było prosić o zrobienie porządków, szczotki migały w rękach zarówno małych jak i większych uczestników spotkania.

Ostateczny efekt przerósł  najśmielsze oczekiwania, a iskierki w oczach uczniów mówiły same za siebie. Nauczyli się pięknej, twórczej pracy z materiałów prostych, tanich i dostępnych. W przyszłości na pewno wykorzystają te umiejętności.  Pani Ola już zapowiedziała kolejne warsztaty, ale tematykę pozostawiła w tajemnicy.

Uczestnicy warsztatów wręczyli pani Aleksandrze Kwiatkowskiej specjalny dyplom z podziękowaniem.

Mariola Bienias – PSP Wrociszew

 

Udostępnij:
← Podsumowanie projektu „Erasmus+” w Nowej Wsi Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta →

Dodaj komentarz