Sukcesy uczniów LO Warka

Sukcesy uczniów LO Warka

Grudzień to czas podsumowań roku, w tym bieżącego semestru w szkołach. Na pewno dumą napawają sukcesy uczniów z LO im. Piotra Wysockiego w Warce.

W listopadzie klasa IA zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „100 Dobrych Uczynków na 100 – lecie Niepodległości”, zorganizowanego przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom. Pierwszoklasiści w realizacji zadań konkursowych wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, inicjatywą, kreatywnością, a swe dokonania udokumentowali w formie prezentacji multimedialnej. W efekcie solidarne działania młodzieży z klasy IA zostały nagrodzone II miejscem w konkursie, w którym łącznie udział wzięło 375 szkół z całej Polski.

Znaczące sukcesy młodzież licealna odniosła w Lokalnym Konkursie Recytatorskim organizowanym w październiku przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”. Dziewczęta z klasy IIA zajęły wszystkie miejsca na podium: pierwsze – Natalia Skrzypczak, drugie – Irena Arsieniewa, zaś trzecie – Małgorzata Sotek. Dodatkowo dwie inne uczennice klasy IIA: Andrea Czasak i Kinga Krawczyk zdobyły laury w konkursie zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości na autorski wiersz patriotyczny. Dodatkowym sukcesem może poszczycić się Andrea Czasak, która została finalistką Ogólnopolskiego Szkolnego Konkursu Poezji „Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”, który odbył się w Bałtowie 27 listopada 2018 r.

Nie sposób nie wspomnieć o Weronice Rączce, która otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów z terenu objętego nadzorem pedagogicznym Delegatury w Radomiu.

Przed licealistami kolejne wyzwania, konkursy i olimpiady. Mamy nadzieję na więcej sukcesów, zwłaszcza kolejną wygraną w konkursie historycznym Żołnierze Wyklęci, w którym przez ostatnie dwa lata wareckie liceum jest niezwyciężone.

LO Warka

Udostępnij:
← Lessel… Franciszek, którego warto znać! Wspólnie powitajmy Nowy Rok! →

Dodaj komentarz