Mikołajkowe Zawody Pływackie

Mikołajkowe Zawody Pływackie

W czwartek 6 grudnia, na wareckiej Krytej Pływalni „Olimpic” dzieci i młodzież rywalizowali w Mikołajkowych Zawodach Pływackich. W zmaganiach uczestniczyli młodzi adepci Szkółki Pływackiej CeSiR.

Już stało się tradycją, że w okresie mikołajkowo-świątecznym w sekcjach działających w Centrum Sportu i Rekreacji odbywają się liczne turnieje i zawody. Ty razem 73 amatorów pływania wzięło udział w rywalizacji na basenie.

Zmagania przebiegałaby w dwóch grupach zależnych od poziomu umiejętności pływackich.

Dla początkujących i młodszych zawodników były to: skok do wody, ślizg na piersiach i na grzbiecie.

Natomiast bardziej zaawansowani startowali w następujących konkurencjach: skok do wody, pływanie kraulem na piersiach i na grzbiecie na dystansie 25m, oraz pływanie pod wodą na odległość. Dla wielu dzieciaków były to pierwsze poważne zawody. Nie było przegranych. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczali pomocnicy świętego Mikołaja, którzy tego dnia zaszczycili swoją obecnością nasz warecki basen.

Rywalizację przeprowadzili instruktorzy nauki pływania: Adam Gabler i Marcin Banach, a zabezpieczyli ją ratownicy: Patrycja Wielgus i Antoni Świerczewski. Zawody zorganizował kierownik basenu Jacek Lisowski.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Wspólnie powitajmy Nowy Rok! Kampania Kolejowe ABC w wareckim przedszkolu →

Dodaj komentarz