Tydzień Dobrych Uczynków w wareckiej „dwójce”

Tydzień Dobrych Uczynków w wareckiej „dwójce”

Choć zima za pasem, drzewa w naszej szkole rozkwitły dobrymi sercami, a klasy i korytarze wypełnił promienny i radosny duch dobroczynności. Wszystko to za sprawą odbywającego się w dniach 3-7 grudnia Tygodnia Dobrych Uczynków zorganizowanego przez Szkolne Koło Wolontariatu pod czujnym okiem Katarzyny Kocyk i Beaty Marchel.

Mali wolontariusze – wielkie serca

Tydzień Dobrych Uczynków był dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce sprawdzianem ich hojności i altruizmu. Zdali go śpiewająco, a dowodem tego może być znajdujące się w korytarzu wyjątkowe drzewo. Każdy z uczniów mógł na nim zawiesić serce symbolizujące jego dobre uczynki. Szybko okazało się, że w małych wolontariuszach drzemią wielkie serca, a widać to było nie tylko na drzewku.

Dzieci chętnie angażowały się w akcje na rzecz innych. Jedną z nich była inicjatywa „Podziel się słodkim upominkiem”, w ramach której uczniowie przygotowali słodkie paczki dla bardziej potrzebujących koleżanek i kolegów ze szkoły. Akcja ta uwrażliwiła dzieci na siebie nawzajem, rozwijając w nich empatyczne odruchy względem innych.

Oprócz słodkości, dzieci mogły podzielić się również swoimi książkami w ramach akcji „Podziel się książką, z której wyrosłeś”. Wymiany egzemplarzy odbywały się przy jadalni pod czujnym okiem pilnych wolontariuszek. Uczniowie przynosili tu lektury, z których wyrośli i wymieniali je na inne, których jeszcze nie czytali.

Dzięki tej akcji dzieci zrozumiały, że pomagając innym, pomagają również sobie, a dobro to inwestycja, która się zwraca. I zawsze wraca – jak można było przeczytać na gazetce szkolnej przygotowanej specjalnie na tę okazję.

Uwieńczeniem Tygodnia Wolontariatu było wręczenie dyplomów dla klasowych aniołów, czyli wybranych spośród uczniów każdej klasy najbardziej życzliwych i pomocnych osób. Nagrodzeni zostali również laureaci Konkursu plastycznego „Pomocna dłoń”, w którym uczniowie na plakatach A3 zaprezentowali swoje wizje dobroczynności.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w tym wyjątkowym Tygodniu Dobrych Uczynków!!!

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu: Katarzyna Kocyk i Beata Marchel

Udostępnij:
← Warecka Międzyszkolna Liga Szachowa w pełni... Kronika policyjna i... dwa słowa Komendanta →

Dodaj komentarz