Zagrajmy razem podczas 27. Finału WOŚP!

Zagrajmy razem podczas 27. Finału WOŚP!

13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagra także w Warce! Spróbujemy zebrać jak największe fundusze na rzecz tegorocznej zbiórki, która będzie przeznaczona na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podczas poprzedniego – 26. Finału WOŚP w Warce udało się zebrać rekordową kwotę 67,5 tys.! Kto wie? Może kolejny rekord padnie również na początku 2019 roku? Na tegoroczny finał zaprasza Warecki Sztab WOŚP działający w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”.

Skarbony Stacjonarne

Orkiestrowe granie już się rozpoczęło! W tej chwili WOŚP można wesprzeć dzięki skarbonom stacjonarnym. Znajdziecie je w kilku miejscach: Klubie Sportowym „Odnova”, Restauracji FUM, Księgarni „Plastusiowo”, Salonie kosmetycznym „Pearls of beauty”, Kawiarni Galerii Rynek, Szkole Podstawowej we Wrociszewie oraz Przedszkolu Samorządowym „Bajkowy Statek”.

Licytacje

Nieodłącznym elementem każdego z Finałów WOŚP są emocjonujące licytacje. W tym roku udało się zgromadzić wiele ciekawych przedmiotów! Co można wylicytować jednocześnie wspierając tegoroczną zbiórkę WOŚP? Zobacz w poniższym linku

LICYTACJE WOŚP 2019

Warecki kalendarz WOŚP 2019

Kalendarz WOŚP stał się już chyba tradycją. Tegoroczna edycja różni się od poprzedniej pomimo tego, iż kalendarz ponownie przedstawia wizerunek naszego miasta Warki. Jednak tym razem w kalendarzu przedstawione są unikatowe i charakterystyczne rysunki autorstwa wareckiego artysty Sławomira Ragana. Kalendarz wydrukowany jest w limitowanej ilości. Warto więc jak najszybciej zdecydować się na jego zakup. Kalendarz można nabyć w jeden z trzech sposobów – przed Finałem WOŚP w Kawiarni – Galerii Rynek lub Księgarni „Plastusiowo”, w dniu Finału 13 stycznia na sali gimnastycznej w SP nr 1 w Warce oraz biorąc udział w licytacji na platformie Allegro. Koszt kalendarza to 60 zł (poza platformą Allegro, gdzie 60 zł będzie ceną początkową).

Wolontariusze i zbiórka pieniędzy (puszki, terminale, eSkarbonka)

90 osób kwestujących na ulicach miasta Warki i okolicznych wsi, niezliczona ilość partnerów i wolontariuszy, którzy organizują wszystkie finałowe działania. Bez nich najpopularniejsza w Polsce zbiórka nie mogłaby się odbyć. Każdy, kto angażuje się w WOŚP robi to społecznie i z wielkim entuzjazmem – nie przechodźmy zatem obojętnie wobec osób z puszkami czy identyfikatorami. Wrzućmy choć grosz do skarbonki, aby wywołać uśmiech na twarzach wolontariuszy. Jeśli nie możemy dorzucić się do zbiórki obdarzmy ich chociaż szerokim uśmiechem i słowem wsparcia. Bądźmy dla siebie życzliwi w dniu wielkiego 27. Finału WOŚP!

Jak wygląda wolontariusz? Pamiętajmy, że musi posiadać puszkę, identyfikator, serduszka oraz uśmiech na twarzy – te atrybuty gwarantują, że osoba zbierająca pieniądze jest wiarygodna.

W tym roku po raz pierwszy w wareckim Sztabie pojawią się terminale płatnicze. Fundusze będzie można zatem wrzucić także do wirtualnej puszki. Jeden z terminali będzie obecny w miejscu finałowych działań – czyli w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce, zaś drugi na terenie Warki. Wolontariusze zaopatrzeni w terminale będą oznaczeni specjalną koszulką.

Zostanie także stworzona eSkarbonka dzięki której będzie można zasilić konto WOŚP zbiórką internetową. Jak wrzucić pieniążek do eSkarbonki? Zobacz w poniższym linku:

eSKARBONKA WOŚP

11 stycznia – przedfinałowy piątek

W piątek przed Finałem WOŚP zapraszamy wszystkich miłośników pływania na basen w Warce. O godz. 12 rozpoczną się tam zawody pływackie. Więcej szczegółów w poniższym linku

ZAWODY PŁYWACKIE WOŚP 2019

12 stycznia – przedfinałowa sobota

„Oj się będzie działo”, jak mawia Jurek Owsiak… Przegapiliście niecodzienne wydarzenie jakim był piknik w Rozniszewie przygotowany przez mieszkańców wsi w poprzednim roku? Niestety, jest czego żałować. Jednak nic straconego! W tym roku grupa powtórzy wspaniały piknik dla WOŚP i przygotuje jeszcze więcej atrakcji! O pikniku czytaj więcej w poniższym linku

PIKNIK WOŚP 2019 W ROZNISZEWIE

Natomiast już w Warce od godz. 16 zapraszamy do Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie odbędą się mecze Wareckiej Ligi Halowej. Podczas tego wydarzenia również pojawią się wolontariusze z puszkami WOŚP.

13 stycznia – finałowa niedziela

Warecki Sztab WOŚP rozpocznie najbardziej emocjonujący dzień w roku już o godz. 6:00. Wtedy właśnie oficjalnie otworzony zostanie Sztab! Wolontariusze od rana będą mogli odebrać puszki, identyfikatory i serduszka, a następnie wyruszyć na ulice miasta i okolicznych wsi, aby zbierać fundusze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wszystkim tego dnia przyświecać będzie idea finału – ulepszenie funkcjonowania polskiej służby zdrowia, która może uratować ludzkie życie i zdrowie.

Bieg Morsa – wspólnie z KS Start Pułaski Warka oraz wareckimi Morsami ponownie zorganizowany zostanie bieg „Policz się z cukrzycą”. Biuro zawodów przy moście samochodowym w Warce będzie otwarte od 9:30, zaś biegi rozpoczną się w godz. 10:00 – bieg dzieci, 10:30 – bieg dorosłych. Po zakończeniu biegów odbędzie się coś dla odważnych – wspólna kąpiel w Pilicy z wareckimi Morsami. Zapoznaj się z regulaminem biegu w poniższym linku

BIEG WOŚP 2019

Po porannej rozgrzewce zapraszamy wszystkich do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce. Tam od godz. 12 czekać będzie wiele atrakcji. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. występy dzieci, pokaz taneczny grupy „Dancing Kids”, pokaz pierwszej pomocy, trening fitness z Magdą Paprocką, występ grupy tanecznej „Hopakira” (pokaz z hula-hop oraz warsztaty), koncert Orkiestry Moderato oraz zespołu Retro.

W niedzielne popołudnie zapraszamy do Sztabu WOŚP małych, dużych i tych starszych – każdy znajdzie atrakcję odpowiednią dla siebie. Co będzie czekać na wszystkich którzy nas odwiedzą? Dmuchańce, animacje, kolorowanki, fotobudka, gry planszowe, kawiarenka z napojami, kawą, herbatą i ciastami.

O wszystkich atrakcjach przeczytaj poniżej

ATRAKCJE I KONCERTY FINAŁ WOŚP 2019

Światełko do nieba

Mieszkańcy Warki zdecydowali – w ankiecie utworzonej na Facebooku 56% głosujących opowiedziało się przeciwko organizacji pokazu fajerwerków. Sztab WOŚP w Warce znalazł zatem alternatywę dla tradycyjnego „Światełka”. O godz. 20 na skwerze przy Dworku na Długiej odbędzie się teatr ognia. Będzie on bezpieczniejszą dla ludzi i zwierząt formą pokazu świetlnego. Serdecznie zapraszamy!

W dniu finału oraz we wszystkich działaniach około finałowych nie może Was zabraknąć! Wspólnie zagrajmy najgłośniej jak tylko potrafimy, pokażmy, że Warka i jej okolice potrafią zjednoczyć się w tak ważnym dniu i wspólnie zrobić coś dobrego. Bądźmy razem w tym dniu! 13 stycznia 2019 – 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Udostępnij:
← Co za Finał! WARKA pobiła kolejny rekord! Biegnij z WOŚP przeciwko cukrzycy! →

Dodaj komentarz