Warsztaty samoobrony w CeSiR

Warsztaty samoobrony w CeSiR

7 grudnia, w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, odbyły się pierwsze zajęcia z zakresu samoobrony. Uczestnicy warsztatów nauczą jak zapanować nad strachem, jak odpowiednio zareagować podczas napadu i w jaki sposób radzić sobie w sytuacji zagrożenia.

Sala imprez Centrum Sportu i Rekreacji w piątkowe popołudnie zapełniła się chętnymi do udziału w zajęciach. Spotkaniem tym rozpoczęliśmy cykl warsztatów, podczas których przekazujemy fundamentalne zasady bezpieczeństwa osobistego, uczymy podstawowych technik i zachowań, które pomogą wyjść obronną ręką z wielu groźnych sytuacji. Fachowy instruktarz przeprowadził Przemysław Żak, który dba o bezpieczeństwo mieszkańców Warki. Instruktor uczulał na wczesne rozpoznawanie sygnałów świadczących o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Po wstępie teoretycznym rozpoczęto ćwiczenia praktyczne. Ćwiczyliśmy podstawowe ciosy i kopnięcia; sprawdzaliśmy miejsca wrażliwe na ciele człowieka – te, które powinny być atakowane w pierwszej kolejności w sytuacji samoobrony. Skupiliśmy się także na prewencji napaści, rozwoju poczucia własnej siły i wartości bojowej, umiejętności wczesnego dostrzegania sygnałów o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

Od stycznia 2019, warsztaty będą odbywały się co 2 tygodnie, będzie czas na nowe wyzwania i utrwalenie zdobytych umiejętności. Zajęcia maja charakter otwarty, zatem zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych!

Warsztaty finansuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce przy udziale Komisariatu Policji w Warce i Centrum Sportu i Rekreacji.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Świąteczna integracja seniorów i dzieci Warecki Orszak Trzech Króli →

Dodaj komentarz