Samoobrona – kolejny etap nabywania wiedzy i umiejętności

Samoobrona – kolejny etap nabywania wiedzy i umiejętności

Samoobrona w dzisiejszych czasach to niezwykle praktyczna umiejętność podnosząca nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale i pewność siebie. Umiejętność samoobrony umożliwi nam skuteczną reakcję w sytuacji zagrożenia. Z całą pewnością zdają sobie z tego sprawę uczestnicy kursu samoobrony, którzy na ostatnich zającach poznali kilka najważniejszych chwytów i utrwalili wcześniej poznane.

Na trzecim spotkaniu, które obyło się 18 stycznia do grupy pań dołączyli panowie – co nas bardzo cieszy. Po krótkiej rozgrzewce prowadzący Przemysław Żak zaproponował powtórkę z poprzednich zajęć oraz zaprezentował z dzielnicową Anetą Ścisłowską nowe techniki. Po połączeniu w pary odbyły się zajęcia praktyczne, które były korygowane przez prowadzącego i dzielnicową. Grupa sprawnie radziła sobie z takimi ćwiczeniami jak: rzut napastnikiem przez bark, uderzenie łokciem w twarz, powaleniem przeciwnika za pomocą przysiadu z objęciem czy atakiem od tyłu.

Zapraszamy na następne warsztaty, które odbędą się niebawem w Centrum Sportu i Rekreacji. Zajęcia będą prowadzone w wymiarze teoretycznym i praktycznym, zatem proponujemy przybyć w stroju sportowym i wygodnych butach. Trening poprowadzi Przemysław Żak. Serdecznie zapraszamy!

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy: Komisariat Policji w Warce, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Kampania sprawozdawcza w OSP gminy Warka Zobacz „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” w Warce →

Dodaj komentarz