Kolejny finał, kolejny rekord WOŚP w Warce – zebraliśmy ponad 90 tysięcy!

Kolejny finał, kolejny rekord WOŚP w Warce – zebraliśmy ponad 90 tysięcy!

13 stycznia w całej Polsce, a również w Warce odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Już teraz wiemy, że kwesta w samej Warce i okolicach przyniosła kolejny rekord! Zebraliśmy ponad 90 tysięcy złotych! Co daje kwotę ponad 20 tysięcy większą w porównaniu do poprzedniego finału. Choć wieczorem 13 stycznia chwaliliśmy się kwotą nieco ponad 85 tysięcy, to urosła ona dzięki trwającym licytacjom. Ostateczna kwota zebrana przez warecki Sztab WOŚP nie jest jeszcze znana. Końcowe rozliczenie zostanie przedstawione po wszystkich wpłatach za licytacje Allegro oraz podliczeniu pieniędzy przez bank.

Finałowe granie rozpoczęło się już kilka tygodni przed 13 stycznia. Co chwilę w obrębie działania wareckiego Sztabu pojawiały się nowe skarbony stacjonarne. Dzięki nim można było wesprzeć tegoroczny finał dużo wcześniej. Dziękujemy za ustawienie skarbon następującym firmom i instytucjom: Rynek – Kawiarnia Galeria, Salon Kosmetyczny „Pearls of beauty”, Plastusiowo – Agat Office, Restauracja FUM, Klub Sportowy „Odnova”, PSP we Wrociszewie, Przedszkole „Bajkowy Statek”, Restauracja „Kociołek”, Pizzeria „Biesiadowo”.

Jedną z najbardziej emocjonujących form wspierania WOŚP są licytacje. To dzięki nim z dnia na dzień zwiększa się kwota, którą przypisujemy do wareckiego Sztabu. W internecie czasem odbywa się wręcz „walka” o dany przedmiot. Licytujący przebijają się imponującymi kwotami dając wyraz hojności i radości z wspierania szczytnego celu. Dziękujemy wszystkim licytującym! Dzięki Wam udało się zebrać już ponad 12 tys. zł! A kolejne pieniądze wpływają…

Między innymi na aukcjach znalazł się warecki kalendarz wydany specjalnie z okazji 27. Finału WOŚP. Znalazły się w nim rysunki przedstawiające Warkę autorstwa Sławomira Ragana, do którego kierujemy serdeczne podziękowania! Dziękujemy także Grzegorzowi Kulasowi za przygotowanie graficzne, a także sponsorom, dzięki którym udało się wydać tegoroczną publikację – Polimex, Hydro-Skład, Rynek Kawiarnia Galeria, Trans-Med Dariusz Witkowski, S.O.S. Stacja obsługi samochodów, Wodziński, Wartrans, FreshMazovia, PW Optima.

Orkiestra w Warce zaczęła coraz głośniej rozbrzmiewać w piątek, 11 stycznia. Tego dnia na wareckim basenie odbyły się zawody dla uczniów szkół z gminy Warka. Zgromadziły niemalże 150 osób! Ich organizatorzy – UKS Olimpic oraz Centrum Sportu i Rekreacji nie spodziewali się aż tak dużego zainteresowania. Daniel Witan – koordynator finału WOŚP na basenie już dziś zapowiedział kolejne zawody podczas przyszłorocznej zbiórki.

12 stycznia w sobotę już po raz drugi odbył się piknik w Rozniszewie. Było to niecodzienne wydarzenie, które zgromadziło mieszkańców wsi i okolic. Atrakcje, które przygotowali organizatorzy sprawiły, że nie było tam czasu na nudę. Przejażdżki starymi samochodami oraz quadami, pokaz ratowniczy jednostki OSP, muzyka na żywo, animacje, fotobudka, pokaz filmowy, ognisko, przejażdżki konno, kawiarenka, gry i zabawy. Było w czym wybierać! Jednak największe emocje wzbudzały licytacje. Walka o zakup wspaniałych przedmiotów była naprawdę niecodzienna i dawała mnóstwo radości. Wspaniałą imprezę zakończyło tradycyjne „Światełko do nieba” czyli pokaz fajerwerków. Sobotni wieczór zakończył się meczem Wareckiej Ligi Halowej w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

12 stycznia w sobotę już po raz drugi odbył się piknik w Rozniszewie. Było to niecodzienne wydarzenie, które zgromadziło mieszkańców wsi i okolic. Atrakcje, które przygotowali organizatorzy sprawiły, że nie było tam czasu na nudę. Przejażdżki starymi samochodami oraz quadami, pokaz ratowniczy jednostki OSP, muzyka na żywo, animacje, fotobudka, pokaz filmowy, ognisko, przejażdżki konno, kawiarenka, gry i zabawy. Było w czym wybierać! Jednak największe emocje wzbudzały licytacje. Walka o zakup wspaniałych przedmiotów była naprawdę niecodzienna i dawała mnóstwo radości. Wspaniałą imprezę zakończyło tradycyjne „Światełko do nieba” czyli pokaz fajerwerków. Sobotni wieczór zakończył się meczem Wareckiej Ligi Halowej w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

W dniu wielkiego finału WOŚP na ulice Warki i okolic wyszło 88 wolontariuszy z puszkami i terminalami tym samym rozpoczynając zbiórkę w 2019 roku. 20 wolontariuszy organizowało finał w SP nr 1 w Warce. Wspaniała praca tych młodych osób pokazała jak wielką radość może przynosić pomaganie. Każdy wolontariusz z dumą nosił identyfikator i serduszko oznajmiając wszystkim wokół, że pomaga, że angażuje się bo chce, bez focha – jak głosił Jurek Owsiak przed finałem. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do kolejnego rekordu, do kolejnej pięknej sumy, którą przekazaliśmy dla WOŚP! To Wy jesteście trzonem całej orkiestry!

O 10:00 przy moście samochodowym tradycyjnie rozpoczął się „Bieg Morsa – Policz się z cukrzycą”. Zanim został on oficjalnie rozpoczęty przez koordynatora – Marcina Banacha (KS START Pułaski Warka) Magda Paprocka poprowadziła rozgrzewkę. Niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła śmiałkom w starcie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Po zakończonym biegu najbardziej odważni wzięli udział w lodowatej kąpieli w Pilicy z Wareckimi Morsami.

Od 12 rozpoczęła się zabawa w sali gimnastycznej w SP nr 1 w Warce. Dmuchańce, fotobudka, kawiarenka, występy na scenie, warsztaty hula-hop – atrakcji było wiele! Organizatorów cieszyła obecność całych rodzin, ich radość z pomagania i wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy za prezentacje na scenie: grupie tanecznej „Dancing Kids” pod kierownictwem Martyny Zdroik, OSP Warka i wareckiej policji za przygotowanie pokazu udzielania pierwszej pomocy – w szczególności Anecie Ścisłowskiej za koordynację pokazu, Magdzie Paprockiej (trening fitness), grupie występującej z hula-hop „HopaKira” na czele z Kariną Grzelewską, dzieciom i nauczycielom z Przedszkola Samorządowego „Bajkowy Statek”, Wareckiej Orkiestrze Dętej Moderato oraz zespołowi „Retro”.

Tradycyjnie o 20 w Warce odbyło się „Światełko do nieba”. Tegoroczne było niecodzienne i spektakularne. Był to bowiem teatr ognia! Alternatywa dla tradycyjnego pokazu pirotechnicznego bardzo spodobała się mieszkańcom Warki. Grupa „Awaria” z Radomia zagości chyba tradycyjnie na wareckim finale WOŚP.

Choć chwilę po zakończeniu wspaniałego finału w Warce dotarły do nas smutne informacje z kraju zbiórka musiała zostać oficjalnie zakończona. Przedstawiciele wareckiego Sztabu WOŚP udali się do głównego studia TV w Warszawie, gdzie przekazane zostały pieniądze do banku. Tam również wareccy wolontariusze mogli pochwalić się zebraną kwotą wszystkim obecnym oraz prezesowi Fundacji WOŚP – Jurkowi Owsiakowi.

27. Finał WOŚP w Polsce został przyćmiony wydarzeniem, które miało miejsce w Gdańsku. Śmierć prezydenta Pawła Adamowicza (również wolontariusza WOŚP) stłumiła radość finałowych wydarzeń oraz rekordowej kwoty, która została zebrana. Jednak jak powiedział Jurek Owsiak „Polska po tym wydarzeniu odradza się na nowo” – mamy nadzieję, że to wydarzenie sprawi, że my – Polacy staniemy się dla siebie lepsi, a nienawiść stanie się już tylko obcym słowem. 8 marca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosi wynik tegorocznej zbiórki. Dziś już wiemy – będzie rekord! Wierzymy, że spektakularny, dzięki któremu uda się zakupić jak najwięcej sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Warecki Sztab WOŚP serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom, partnerom i sponsorom dzięki którym w Warce i okolicach odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Optima Marcin Majewski, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce, Pracownia fotograficzna „Babskim Okiem”, Centrum Sportu i Rekreacji, KS Start Pułaski Warka, UKS Olimpic Warka, Wieś Rozniszew,  ABC Dziecka, Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o., Ochotnicza Straż Pożarna w Warce, Komisariat Policji w Warce, Wareckie Morsy, Artur Chmielewski, Grupa AWARIA, Cukiernia Słodka Plotka, Jabłka Grójeckie, Państwo Ługowscy, Arkadiusz Pietrus, AutoKurs, Multismak, Fotobudka Bum Cyk Cyk, Rynek Kawiarnia Galeria, Restauracja Albero, Zajazd na Winiarach, Restauracja „Kociołek”, Pizzeria Biesiadowo.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla wszystkich kwestujących Wolontariuszy oraz ich opiekunów ze szkół: Marioli Bienias, Marzenie Jankowskiej, Agnieszce Rudnickiej i Iwonie Sokołowskiej.

Dziękujemy za przygotowanie ciast i innych rarytasów do finałowej kawiarenki: Dominice Gostkowskiej, Alinie Majewskiej, Barbarze Marchockiej, Alicji Nędzołek, Annie Pawelec, Małgorzacie Ptasińskiej, Patrycji Rosołowskiej, Annie Szeląg.

                Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich organizatorów pikniku w Rozniszewie! Wasze zaangażowanie i organizacja pikniku to szczególna forma wyrazu radości z pomagania. Wspaniale, że gracie z nami – róbcie to do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Organizatorzy wareckiego Sztabu WOŚP: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Kamila Gostkowska (Szef Sztabu), Wiktoria Szeląg, Marcin Majewski, Jan Marchocki.

Warecki Sztab WOŚP

Zobacz galerię zdjęć w poniższym linku:

http://dworek.warka.pl/kolejny-final-kolejny-rekord-wosp-w-warce-zebralismy-ponad-90-tysiecy/

Udostępnij:
← Zobacz „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” w Warce 18 lat, 170 ton makulatury… tradycja wareckiej „dwójki” →

Dodaj komentarz