Studniówkowe reminiscencje CKZiU z Nowej Wsi

Studniówkowe reminiscencje CKZiU z Nowej Wsi

Aby tradycji stało się zadość, na 100 dni przed maturą uczniowie klas czwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się podczas balu studniówkowego w sali bankietowej „Agawa” w Ryszkach. 26 stycznia 2019 roku był długo wyczekiwanym dniem dla tegorocznych maturzystów. Po czterech latach wytężonej pracy, związanej ze zdobywaniem kwalifikacji w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, mogli zapomnieć na chwilę o troskach, zmartwieniach i stresie związanym z egzaminami.

Bal studniówkowy uroczyście rozpoczęła Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi – Anna Dacka, która przywitała uczniów klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi, grono pedagogiczne, rodziców oraz wszystkich przybyłych gości. Swą obecnością zaszczycili nas: Poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Prezes Zarządu Związku Sadowników RP – Mirosław Maliszewski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich – Leszek Przybytniak, Starosta Powiatu Grójeckiego – Krzysztof Ambroziak wraz z małżonką, wieloletnia dyrektor CKZiU w Nowej Wsi – Danuta Borowiec, Przewodniczący Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi – Radosław Rak z małżonką, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi – Beata Skiba.

Zgodnie z tradycją, młodzież klas maturalnych uświetniła bal studniówkowy tańcząc poloneza. Układ choreograficzny przygotowywany był wiele tygodni wcześniej pod kierunkiem Anny Dacki i Magdaleny Kmidowskiej. Mimo tremy i emocji, które towarzyszyły uczniom tego wieczoru, taniec został perfekcyjnie wykonany, a podniosły nastrój poloneza udzielił się wszystkim zgromadzonym.

W dalszej części uroczystości głos zabrała Dyrektor Anna Dacka, która życzyła uczniom, aby ich wysiłki zaowocowały sukcesem podczas egzaminów a bal studniówkowy był okazją do wspaniałej zabawy. Zaproszeni goście skierowali do młodzieży również wiele życzliwych słów, w których wyrażali swoje nadzieje na to, iż młodzi ludzie uzyskają dobre wyniki na egzaminie dojrzałości, a w przyszłości sprostają wyzwaniom, jakie niesie dorosłe życie.

Głos zabrali także przedstawiciele uczniów klas maturalnych, którzy wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcony uczniom czas i serce, jakie im okazywali. Gorące podziękowania złożono na ręce przedstawicieli władz lokalnych, dyrektor Anny Dacki, wicedyrektor – Elżbiety Wojtery i Hanny Rejnchard, kierownik ODiDZ – Anny Zabieglińskiej-Szwedo, wychowawczyń klas – Aliny Majewskiej i Magdalenie Kmidowskiej. Wyrazem wdzięczności były także wręczane symboliczne kwiaty.

Po części oficjalnej uroczystości, której towarzyszyło wiele wzruszeń i emocji przyszedł czas na wspólną zabawę. O dobry nastrój zadbał zespół MAX, który zaprezentował wspaniałe przeboje – zarówno te najnowsze, jak i te trochę starsze, ale cieszące się niesłabnącą popularnością. Młodzież skwapliwie wykorzystała okazję do szaleństw na parkiecie. Humory dopisywały. O regenerację nadwątlonych żywiołowymi tańcami sił zadbali rodzice i obsługa sali. Niespodzianką przygotowaną przez uczniów były scenki prezentujące jeden dzień z życia maturzysty, które rozśmieszyły i wprowadziły w dobry humor zarówno uczniów, rodziców jak również nauczycieli i zaproszonych gości.

Efektem tak doskonałej organizacji balu była wspaniała atmosfera, wpływająca na intensywność zabawy. Najbardziej wytrwali bawili się do szóstej rano!

Teraz maturzystom pozostało już tylko z równie niesłabnącym entuzjazmem przystąpić do wytężonej pracy, by rzetelnie przygotować się do egzaminów. Zapewne czeka ich jeszcze wiele trudnych prób, ale pamięć o wspaniałej studniówkowej zabawie doda im energii i pozwoli uporać się z monotonią szkolnych dni.

Ewa Malowaniec

Udostępnij:
← Wareckie "motylki" UKS OLIMPIC Zmiany na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w grójeckim szpitalu →

Dodaj komentarz