Warecka Liga Halowa rozstrzygnięta

Warecka Liga Halowa rozstrzygnięta

Dobiegły końca rozgrywki Wareckiej Ligi Halowej. Po 18 kolejkach mistrzostwo WLH w sezonie 2018/2019 wywalczył TOP Market! II miejsce zajęła PRIMA AUTO, a III miejsce INOTM PLATINUM. Oficjalne zakończenie ligi obędzie się 3 marca podczas Superpucharu Ligi.

Od listopada, co tydzień 10 drużyn rywalizowało w tegorocznych rozgrywkach Wareckiej Ligi Halowej. W hali CeSiR odbyło się 80 meczów, a każda drużyna spędziła po 540 minut czystej gry, pozostawiając na boisku wiele sił, zdrowia i zaangażowania, dostarczając wszystkim zgromadzonym wielu sportowych emocji.

Tegoroczna liga stała na bardzo dobrym poziomie. Nie było jednego stałego lidera. Praktycznie 5 zespołów mocno konkurowało o czołówkę, a tabela zmieniała się z kolejki na kolejkę. Żadna drużyna nie zachowała także czystego konta, nawet najlepszym zdarzały się potknięcia, a praktycznie 3 zespoły do ostatniej kolejki miały realną szansę na zajęcie I miejsca. Dzięki temu mecze był ciekawe i cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców.

Ostatnia ligowa kolejka odbyła się w niedzielę 24 lutego i w końcu wszystko stało się jasne. Dwoma zwycięskim spotkaniami TOP MARKET przypieczętował sobie mistrzostwo w lidze. Choć Prima Auto i Inotm Platunum walczyli do końca, nie udało się nadrobić straty.

Oto klasyfikacja końcowa Wareckiej Ligi Halowej w sezonie 2018/2019

I miejsce – TOP MARKET
II miejsce – PRIMA AUTO
III miejsce – INOTM PLATINUM
IV miejsce – KS WARKA JUNIOR
V miejsce – GIZA RACING
VI miejsce – BRZÓZA
VII miejsce – ABC TEAM
VIII miejsce – SKORPION
IX miejsce – WILD SNAKES
X miejsce – TRANS-MED

Najlepszym strzelcem ligi został Sebastian Ząbkowski z INOTM PLATINUM, który zdobył najwięcej, bo aż 43 goli. Najlepszym bramkarzem również z INOTM PLATINUM został Tomasz Kuźma, który zanotował najmniej straconych bramek podczas całego sezonu. Najlepszym zawodnikiem wybrano  Przemka Grzywacza z PRIMY AUTO. Nagrodę FAIR PLAY zdobył zespół TRANS-MED.

Oficjalne zakończenie ligi odbędzie się podczas 3 marca o godz. 15:00. Tego samego dnia odbędzie się także Superpuchar WLH. Weźmie w nim udział 8 najlepszych drużyn, które będą rywalizowały wg schematu:

Ćwierćfinał A: 1. TOP MARKET – 8. SKORPION
Ćwierćfinał B: 2. PRIMA AUTO – 7. ABC TEAM
Ćwierćfinał C: 3. INOTM PLATINUM – 6. BRŻÓZA
Ćwierćfinał D: 4. KS WARKA JUNIOR – 5. GIZA RACING

Półfinał I: ZW B – ZW C
Półfinał II:  ZW A – ZW D

Mecz o III miejsce – Przegrany I – Przegrany II
Mecz o I miejsce – ZW I – ZW II

Serdecznie zapraszamy!

Skład zwycięskiej drużyny:
Putkiewicz Bartosz, Rokita Tomasz, Dombek Konrad, Postek Rafał, Woźniak Kamil, Baduła Kuba, Rotuski Mateusz, Rokita Maciej, Kurzepa Karol, Zieliński Kamil, Grunke Piotr
Udostępnij:
← Warsztaty fotograficzne w Warce! Piłkarze KS Warka (2010) najlepsi w Polonez Cup →

Dodaj komentarz