Szkoła z Ostrołęki najlepsza po 7 rundach Ligi Szachowej

Szkoła z Ostrołęki najlepsza po 7 rundach Ligi Szachowej

4 marca w SP nr 1 w Warce doszło do ostatecznych rozstrzygnięć w zasadniczej fazie rozgrywek wareckiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. To był jeden z najbardziej emocjonujących turniejów w pięcioletniej historii zawodów. Dla dużej grupy uczestników był to, ze względu na nieuchronne rozstanie ze szkołą podstawową, ostatni występ w MLS i ewidentnie chcieli oni zakończyć ten etap kariery szachowej mocnym akcentem. Wielu zawodników walczyło do końca o miejsce w czołowej ósemce klasyfikacji indywidualnej ligi, inni, pewni już swojego miejsca w tym elitarnym gronie, starali się „rzutem na taśmę” przesunąć jak najwyżej na liście zwycięzców.

Jednak zupełnym hitem tego turnieju był fascynujący pojedynek o finał pomiędzy drużynami z wareckiej „Dwójki” i Konar. Po każdej rundzie rozentuzjazmowani reprezentanci obu tych szkół podliczali punkty, sprawdzając, kto jest bliżej upragnionego awansu. Sytuacja tymczasem niekoniecznie miała ochotę się wyklarować, wzmagając w efekcie i tak już sięgające zenitu napięcie zainteresowanych szachistów.

Ostatecznie okazało się, że obie szkoły dzieli zaledwie pół punktu na korzyść Konar. W tej sytuacji organizator Ligi – „Dworek na Długie”, nie miał wyboru i podjął jedyną słuszną decyzję o przyznaniu Dzikiej Karty, uprawniającej uhonorowaną nią szkołę z Warki do uczestnictwa w finale ligi, który odbędzie się 18 marca w „Dworku na Długiej”.

W zawodach zwyciężyli reprezentanci gospodarzy (13 pkt) przed Ostrołęką (12,5 pkt) i Nową Wsią (11,5 pkt). Indywidualnie po raz kolejny bezkonkurencyjny był Filip Pułapa (5 pkt) wyprzedziwszy Mateusza Szcześniaka (4 pkt) i Michała Cybulskiego (4 pkt).

Klasyfikacja drużynowa po 7 turniejach

1. PSP w Ostrołęce 94,0 – awans do finału

2. SP nr 1 w Warce 83,0- awans do finału

3. ZS-P w Nowej Wsi 80,0 – awans do finału

4. PSP w Konarach 74,0 – awans do finału

5. PSP nr 2 w Warce 73,5 – awans do finału z Dziką Kartą

6. PSP we Wrociszewie 59,5

7. PSP w Michałowie 55,5

Udostępnij:
← Zarząd Powiatu powołał nową Radę Muzeum Zawodnik KS WARKA w reprezentacji Mazowsza →

Dodaj komentarz