Dentobus w „Bajkowym Statku”

Dentobus w „Bajkowym Statku”

„Dentobus” czyli specjalny bus wyposażony i urządzony tak jak stacjonarny gabinet stomatologiczny 7 lutego zawitał do Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce.

Program mobilnego gabinetu stomatologicznego realizowany jest na terenie województwa mazowieckiego. Jest częścią polityki prozdrowotnej kraju i tym samym został refundowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Program objęty jest  honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Celem przedsięwzięcia jest dążenie do poprawy stanu zdrowia dzieci i młodzieży, jak również prowadzenie działań edukacyjnych i profilaktycznych, mających na celu zapobieganie powstawaniu próchnicy.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu dostarczonemu przez Centrum Medyczne CortenMedic, zakres świadczeń możliwych do zrealizowania w Dentobusie był bardzo szeroki – niewiele mniejszy niż w gabinecie stacjonarnym. Lekarz stomatolog ocenił stan zębów, zgryzu, intensywności próchnicy oraz ewentualnej profilaktyki fluorkowej. Dzieci za zgodą rodziców skorzystały z badań i świadczeń profilaktycznych. Z uwagi na to, że zadaniem Dentobusów jest także edukacja – nasi wychowankowie uczyli się jak prawidłowo powinni dbać o swoje zęby.

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce

Udostępnij:
← Samoobrona - kolejny etap nabywania wiedzy i umiejętności Wielki kompozytor Franciszek Lessel i ziemia warecka →

Dodaj komentarz