Nowe zajęcia dla dzieci! Akademia kodowania w Dworku na Długiej

Nowe zajęcia dla dzieci! Akademia kodowania w Dworku na Długiej

Uwaga, nowe i bardzo nowoczesne zajęcia dla najmłodszych! Akademia Kodowania to połączenie nowych technologii ze znanymi i skutecznymi metodami edukacyjnymi. To nowoczesne roboty edukacyjne – m.in. takie jak Ozobot czy Dash – ale to także specjalne puzzle do Ozobota, maty do kodowania, krążki do kodowania oraz OzoBlockly (platforma internetowa oparta o język programowania blockly).

Dlaczego kodowanie? Kodowanie (inaczej też programowanie) to doskonała, rozwijająca myślenie zabawa, której  korzyści są niezliczone. Kodowanie pomaga dostrzec oraz rozwiązać problem, skłania dzieci do poszukiwania niestandardowych rozwiązań. W związku z tym, że język programowania jest wciąż żywy i zmienia się wraz z postępem technologicznym, kodowanie trenuje umysł i pomaga pozostać otwartym na  nowości. Dzieci uczą się wytrwałości, dążenia do celu, konsekwentnie  przestrzegając ustalonych zasad, a gdy stworzony przez nie program zadziała, mają poczucie wiary we własne możliwości.

Dzieci, które uczą się kodowania, są nastawione na rozwiązanie problemu, potrafią wykorzystywać w bardzo twórczy sposób wszelkie nowinki technologiczne. Kodowanie także wpływa na rozwój społeczny: wspólne poszukiwanie rozwiązań i dzielenie się zadaniami powoduje, że dzieci uczą się odpowiedzialności, współpracy, a z czasem doskonalą umiejętność wykorzystywania ogromnego  potencjału tkwiącego w pracy zespołowej.

Instruktorzy prowadzący zajęcia z kodowania są przygotowani merytorycznie do prowadzenia zajęć, uczestniczyli w szkoleniach podnoszących zdobyte już przez nich kwalifikacje w tej dziedzinie.

Dla zainteresowanych przewidziane są zajęcia pokazowe.

Wiek: od 6 do 11 lat

Cena: 80zł / msc

Cykl: 2 spotkania w miesiącu

Termin: poniedziałki w godz. 17:30-18:30 (gr.6-8 lat), czwartki 16:30-17:30 (gr.9-11 lat)

Zgłoszenia: Dworek na Długiej – tel.48 667-22-70 (mail: dworek@dworek.warka.pl)

Start: kwiecień 2019

Zajęcia organizowane są testowo dlatego nie trzeba zapisywać się na nie przez system zajęciowy Dworku na Długiej. W przypadku zainteresowania zajęcia będą kontynuowane od października 2019 roku i wejdą w skład oficjalnych zajęć.

Udostępnij:
← Walka przy stole... w Górze! Planszówki w miejskiej bibliotece! →

Dodaj komentarz