Znamy zwycięzców „Konkursu wiedzy o NATO”

Znamy zwycięzców „Konkursu wiedzy o NATO”

Dokładnie w 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO, we wtorek, 12 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. 1PLM „Warszawa” w Warce odbył się „Konkurs wiedzy o NATO”.

Do zmagań przystąpiły drużyny reprezentujące 5 szkół podstawowych: SP nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce, PSP nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, PSP im. Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce, PSP im. Zygmunta Nowickiego w Konarach oraz PSP im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino w Grabowie nad Pilicą.

Przybyłych na konkurs gości powitała dyrektor ZSP Dorota Kreczmańska. Byli wśród nich: Andrzej Zaręba – Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego oraz Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Cezary Kołodziejski – Radny Powiatu Grójeckiego, ppłk Piotr Janicki – Zastępca Dowódcy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego, mjr Daniel Simkowski – Szef Sekcji Wychowawczej 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego oraz ppłk rez. Ryszard Olik.

Po części oficjalnej rozpoczęły się zmagania. Pod czujnym okiem jury drużyny rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach: trzech teoretycznych i dwóch sprawnościowych. W przerwach między konkurencjami klasa gastronomiczna  dbała o dobre samopoczucie gości . Częstowali oni wszystkich ciasteczkami i rogalikami upieczonymi pod nadzorem Pani Aldony Rzeźnik.

Ostatecznie na podium znalazły się:

1. miejsce – PSP nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

2. miejsce – SP nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce

3. miejsce – PSP im. Zygmunta Nowickiego w Konarach.

Nagrodą dla pierwszych trzech szkół była, zorganizowana przez 1. Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny, wycieczka do Szkoły „Orląt” w Dęblinie czyli polskiej uczelni wojskowej wchodzącej w skład Sił Powietrznych i kształcącej żołnierzy zawodowych dla potrzeb polskich Sił Zbrojnych. Wyjazd był możliwy dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Warce.

Na zakończenie konkursu o tematyce NATO nie mogło zabraknąć prawdziwej wojskowej grochówki. Wygrani czy Przegrani, wszyscy delektowali się jej wybornym smakiem. Gratulujemy Zwycięzcom i do zobaczenia za rok podczas 2. edycji konkursu.

„Konkurs wiedzy o NATO” zorganizowany został przez Samorząd Uczniowski ZSP w Warce wraz z nauczycielkami – Magdaleną Szymańską i Klaudią Skowrońską. Patronat nad konkursem objęły następujące instytucje: Starostwo Powiatowe w Grójcu, Urząd Miejski w Warce oraz 1. Ośrodek Radioelektroniczny w Grójcu.

ZSP Warka

Udostępnij:
← Mali turyści przywitali wiosnę! Trwa 12. Edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” →

Dodaj komentarz