Uwaga! Zmiana systemu parkowania w centrum Warki!

Uwaga! Zmiana systemu parkowania w centrum Warki!

Urząd Miejski w Warce informuje, że od dnia 01.04.2019 r. na terenie naszego miasta zacznie obowiązywać Strefa Ograniczonego Postoju. Przypominamy, że zmianą organizacji ruchu objęty zostanie Pl. St. Czarnieckiego i ul. Senatorska w Warce.

Parkowanie pojazdów wewnątrz strefy będzie bezpłatne, jednak ograniczone czasowo do maksymalnie jednej godziny. Strefa Ograniczonego Postoju obowiązywać będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Wjazd do strefy zostanie oznaczony znakiem B-39 „Strefa Ograniczonego Postoju” natomiast wyjazd znakiem B-40 „Koniec Strefy Ograniczonego Postoju”. Za kontrolę przestrzegania nowej organizacji ruchu oraz ewentualną egzekucję wykroczeń odpowiedzialna będzie Policja. Przez pierwsze 3 tygodnie nie będą nakładane mandaty. Zależy nam w pierwszej kolejności na dotarciu z informacją do mieszkańców, dlatego funkcjonariusze Policji będą zostawiali upomnienia za wycieraczkami zaparkowanych aut, by kierowcy mieli czas oswoić się z nowymi zasadami.

Korzystający z parkingów położonych w strefie zobowiązani będą do wskazania godziny przyjazdu. W tym celu zalecane będzie stosowanie Kart Zegarowych służących do określenia czasu postoju pojazdów. Kartę będzie należało ustawić na czas przyjazdu i umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu. W przypadku, gdy nie będziemy mieli dostępu do karty zegarowej dopuszczane będzie wskazanie godziny przyjazdu w inny nie budzący wątpliwości sposób, np. poprzez zapisanie godziny na kartce papieru i umieszczenie w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

Przypominamy jak korzystać z Karty Zegarowej:

Karta zegarowa, która z jednej strony posiada przydatne informacje z numerami telefonu, herbem i zdjęciami naszego miasta, z drugiej – zegar z podziałem czasowym. W momencie zaparkowania auta ustawiamy zegar czasowy na godzinę przyjazdu – czyli np. 10:00 i umieszczamy kartę (z widoczną tarczą) za przednią szybę auta. Jeśli przyjedziemy o godzinie niepełnej, np. 10:30, ustawiamy zegar na „połówkę” miedzy godzinami. Jeśli będzie to, np. 10:50 – zaokrąglamy w górę, czyli ustawiamy na 11:00. Zegar będzie do wielokrotnego użytku, zatem warto go będzie mieć zawsze pod ręką w samochodowym schowku.

Karty zegarowe od 1 kwietnia będzie można odbierać w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Warce, Pl. St. Czarnieckiego 1, 05-660 Warka.

Urząd Miejski w Warce

Udostępnij:
← Teraz czytaj KURIER WARECKI na urządzeniach mobilnych! 40-ty numer Kuriera Wareckiego już jest! →

Dodaj komentarz