I edycja Wareckiego Kursu Fotograficznego dobiega końca

I edycja Wareckiego Kursu Fotograficznego dobiega końca

12 marca wystartowała I edycja Wareckiego Kursu Fotograficznego. 12 osobowa grupa miłośników fotografii wielkimi krokami zbliża się do ostatnich zajęć, a tym samym do zakończenia całego kursu.

Podczas wykładów oraz zajęć praktycznych uczestnicy poznali  m.in. zasady kadrowania i „trójkąt ekspozycji” (relacje zachodzące między czasem migawki / ISO i przysłoną), dzięki czemu potrafią fotografować w tzw. trybie Manualnym (profesjonalnym). W trakcie zajęć, na których zostały omówione rodzaje i sposób zastosowania obiektywów, uczestnicy otrzymali zadanie praktyczne, polegające na wykonaniu Reportażu z przebiegu warsztatów. W minioną sobotę, 31 marca kursanci wyszli w teren.  Ćwiczenia plenerowe polegały na wykonaniu zdjęć na określony temat: Architektura, Życie miasta, Ruch, Kontrast, Detal, Portret oraz Symetria.

Autorami wszystkich zdjęć są tylko i wyłącznie uczestnicy kursu, którzy potrafili już wykorzystać zdobytą wiedzę na temat kadrowania, „decydującego momentu”, autofocusa oraz manualnych ustawień swoich aparatów.

Pełną fotogalerię z kursu znajdziecie: TU oraz TU

Organizatorami kursu są Gmina Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” oraz Rafał Donica (Warka w obiektywie).

Ze względu na duże zainteresowanie organizatorzy kursu przewidują zorganizowanie kolejnej edycji, która miałaby rozpocząć się po świętach Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału. 

Udostępnij:
← Ekstremalna Droga Krzyżowa – duchowe wyzwanie Teraz czytaj KURIER WARECKI na urządzeniach mobilnych! →

Dodaj komentarz