Masterchef na pierwszy Dzień Wiosny

Masterchef na pierwszy Dzień Wiosny

W Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach tradycją stało się wspólne gotowanie z okazji Pierwszego Dzień Wiosny. Wszyscy gromadzą się na sali gimnastycznej i wspólnie przygotowują potrawy.

W tym roku trochę nietypowo każda klasa miała przygotować posiłek z miodem. Przyświecały nam dwa hasła: „Miodu używacie – długowieczność macie” oraz „Miodu używacie – słodkie życie macie”. W ten sposób chcieliśmy przekazać naszym uczniom jak ważną rolę odgrywają pszczoły dla przyrody i człowieka jako zapylacze, a jednocześnie dostarczają nam wyjątkowo wartościowej słodkości jaką jest miód.

Uczniowie, wraz z wychowawcami, najpierw poszukali przepisów na potrawy zawierające miód, ustalili ostateczne menu i 21 marca przystąpili do przyjemnej rywalizacji na słodkie potrawy. Przy stolikach było gwarno i przepysznie. Dominowały granole, koktajle, desery, ale pojawiły się też sałatki, skrzydełka w miodzie, naleśniki, muffinki oraz miodowe lemoniady. W tak zwanym międzyczasie ochotnicy mogli wziąć udział w quizie w języku angielskim sprawdzającym wiedzę o pszczołach i miodzie.

Po męczącej, ale przyjemnej pracy wszyscy zasiedli do degustowania najpierw swoich klasowych potraw, a następnie każdy mógł skosztować dosłownie wszystkiego – jeśli tylko dał radę! Było zdrowo i kolorowo. Istny miód!

PSP Konary – Małgorzata Pokrzywka-Kłos

Udostępnij:
← Ambasadorzy z Bończy Kto zrobił najpiękniejszą palmę wielkanocną? →

Dodaj komentarz