Sukces sztabów WOŚP w powiecie grójeckim! Warka najlepsza!

Sukces sztabów WOŚP w powiecie grójeckim! Warka najlepsza!

8 marca Prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak przekazał niezwykłą informację o tym, że na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych udało się zebrać rekordową kwotę niemalże 176 mln zł. Jest to o prawie 40% więcej niż w roku poprzednim.

W środę 27 marca w Starostwie Powiatowym w Grójcu odbyło się powiatowe podsumowanie tegorocznego Finału WOŚP. Zarząd Powiatu Grójeckiego zaprosił szefów lub ich przedstawicieli z 5 sztabów działających w powiecie – z Chynowa, Grójca, Mogielnicy, Nowego Miasta oraz Warki. Po krótkim podsumowaniu tegorocznego Finału w formie prezentacji Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak wspólnie z Wicestarostą Jolantą Sitarek, Członkami Zarządu – Marzeną Rosołowską i Andrzejem Zarębą oraz Prezes Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu Joanną Czarnecką oficjalnie podziękował tym, którzy stali na czele 268 wolontariuszy WOŚP, którzy swoim zaangażowaniem porwali tysiące mieszkańców naszego terenu do aktywnego włączenia się w tak bardzo potrzebną akcję. W sumie na terenie powiatu zebrana została kwota 241.869,99zł tj. prawie 35% więcej niż rok temu. Cieszy fakt, że aż niemalże 38% z tej kwoty zebrał warecki sztab na czele z Kamilą Gostkowską. Dodatkowo cieszy informacja podana przez Prezes PCM w Grójcu, że w roku 2018 wartość sprzętu przekazanego przez Fundację WOŚP na rzecz obu powiatowych szpitali, w Grójcu i Nowym Mieście, znacznie przekroczyła kwotę jaką udało się zebrać na naszym terenie w zeszłorocznym Finale. Ponadto, w ciągu najbliższych tygodni do Grójca ma dotrzeć z Fundacji specjalistyczne urządzenie o wartości ok. 200 tys. zł.

Starosta Grójecki gratulując aktywności życzył wszystkim mieszkańcom Powiatu jak najwięcej zaangażowanych osób m.in. w tego typu działalność bo to właśnie takie inicjatywy budują społeczeństwo  obywatelskie i budują wspólnotę mieszkańców.

Powiat Grójecki

Udostępnij:
← Najpiękniejsze palmy wybrane! Strzelali o Puchar Burmistrza →

Dodaj komentarz