Po warsztatach fotograficznych, ale i przed…

Po warsztatach fotograficznych, ale i przed…

4 kwietnia dobiegła końca pierwsza edycja Kursu Fotograficznego dla początkujących, zorganizowana wspólnie przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” i Rafała Donicę (Warka w obiektywie).

Dwunastu uczestników, przez 4 tygodnie (blisko 30 godzin wykładów teoretycznych i zajęć praktycznych) poznawało nie tylko podstawy, ale i tajniki fotografii. Uczestnicy nauczyli się m.in. kreatywnego komponowania kadrów, zależności między ISO, czasem migawki i przysłoną, oraz jak robić zdjęcia w programie manualnym. Uczyli się o świetle kontrowym, panningu (czyli jak na zdjęciu pokazać pojazd w ruchu), obsłudze i wykorzystaniu lamp reporterskich, jak zrobić zdjęcia z „magicznym bokehem”, oraz podstaw pracy w studio z m.in. softboxami oraz blendą – uczestnicy wykonywali zdjęcia portretowe, oraz do nich pozowali – poznając zagadnienie z dwóch stron. Uczestnicy kursu poznali także i użyli w praktyce niemal wszystkich rodzajów obiektywów, a w ramach zajęć plenerowych zrealizowali zadanie polegające na wykonaniu zdjęć w temacie: Kontrast, Życie miasta, Detal, Architektura, Ruch, Portret oraz Symetria.

Poniżej prezentujemy efekty prac uczestników kursu – zdjęcia z dwóch ostatnich bloków kursu: Panning, „magiczny bokeh” i praca w studio.

Zapraszamy na 2 edycję warsztatów

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” oraz „Warka w obiektywie” zapraszają osoby powyżej 16 lat na drugą edycję kursu fotografii dla początkujących, który poprowadzi fotograf reportażowy Rafał Donica!

Podczas 10 spotkań (po 2,5h) poznasz zasady rządzące fotografią, dowiesz się jak kadrować i komponować zdjęcia (portret, krajobraz, architektura), jak fotografować ruch, czym jest Autofocus, trójkąt ekspozycji, złota godzina oraz słynny bokeh, omówimy najczęściej popełniane w fotografii błędy, na zajęciach praktycznych poznasz rodzaje i zastosowanie obiektywów, a także budowę lustrzanki cyfrowej. Zajęcia podzielone będą na 10 bloków tematycznych, odbywać się będą we wtorki i czwartki w godz. 18:00-20:30 w Dworku na Długiej (oprócz spotkania nr 7 i 8, które połączone odbędzie się w sobotę 25 maja). Zaczynamy już 7 maja 2019 dlatego nie czekaj! Zapisz się jak najszybciej gdyż liczba miejsc ograniczona jest do 12 osób! Aby wziąć udział w warsztatach należy posiadać aparat – lustrzankę cyfrową z wymiennymi obiektywami lub bezlusterkowca z wymienną optyką.

Cena za cały kurs to 350zł. Aby zapisać się należy wypełnić deklarację udziału i dostarczyć ją do Dworku na Długiej (ul. Długa 3 lub dworek@dworek.warka.pl) oraz opłacić kurs. Warunkiem rozpoczęcia kursu jest udział minimum 10 osób.

Pełna informacja dotycząca tematyki spotkań, deklaracja udziału oraz informacja o sposobie płatności dostępne na stronie www.dworek.warka.pl/kursfoto2

Dworek na Długiej

Udostępnij:
← Ogromne serca mieszkańców Warki! Pomaganie jest piękne! Ściągnij aplikację i wygrywaj nagrody! →

Dodaj komentarz