Strona głównaInstytucjeCeSiRWTS KLONDAIK Warka zdobywa 3 miejsce w rozgrywkach IV ligi siatkówki!

WTS KLONDAIK Warka zdobywa 3 miejsce w rozgrywkach IV ligi siatkówki!

Zakończyły się rozgrywki IV ligi siatkówki. WTS Klondaik Warka po zaciętym pojedynku wygrał z KS Halinów i zdobył 3 miejsce w lidze.

Po dobrych ćwierćfinałowych meczach i zwycięstwach z MMUKS Mińsk Mazowiecki w półfinałach WTS Klondaik Warka musiał uznać wyższość zespołu z UKS Herkules Sulejówek i przystąpił do rywalizacji o 3 miejsce w rozgrywkach.

W trzeciej rundzie rozgrywek play off przeciwnikiem wareckich siatkarzy był zespół KS Halinów. Drużyny rozegrały mecz i rewanż.

Pierwsze spotkanie odbyło się 31 marca  w wareckiej hali Centrum Sportu i Rekreacji. WTS mecz zaczął od mocnego uderzenia. Pierwszy set zwyciężył pewnie 25:18. Kolejny 25:23. W trzecim zdołał wyjść z opresji i po emocjonującej końcówce ponownie wygrać 30:28! Stan rywalizacji po pierwszym meczu wynosił 1:0 dla WTS WARKA.

Mecz nr 1: WTS Klondaik Warka – KS Halinów 3:0 (25:18, 25:23, 30:28)

Rewanż, który odbyło się 7 marca w Halinowie, był zupełnie innym spotkaniem. Tym razem gospodarze dobrze wykorzystali przewagę własnego parkietu i od pierwszych minut grali pewnie dominując na boisku. Pierwszy set padł łupem KS Halinów. W drugim, wareccy siatkarze co prawda zdołali doprowadzić do remisu lecz niestety kolejne dwa to lepsza gra przeciwników. Halinów zwyciężył spotkanie 3:1, a stan rywalizacji w meczach wynosił 1:1.

O zdobyciu wyższego miejsca na podium decydował tzw. ”ZŁOTY SET”. Zgodnie z przepisami set rozegrano bezpośrednio po zakończonym spotkaniu. Wareccy siatkarze mieli mało czasu by wrócić na dobre tory gry. Tym razem stanęli na wysokości zadania i po zaciętej grze zwyciężyli 15:12. Tym samym WTS KLONDAIK Warka w sezonie 2018/2019 zajął 3 miejsce w rozgrywkach IV Ligi Siatkówki Mężczyzn Województwa Mazowieckiego.

Mecz nr 2: KS Halinów – WTS Klondaik Warka 3:1 (25:15, 25:27, 25:19, 25:18)

„Złoty set”: KS Halinów – WTS Klondaik Warka (12:15)

Gratulacje dla trenerów i zawodników WTS Klondaik Warka za osiągnięty wynik.

W sezonie 2018/2019 drużynę reprezentowali: Andrzej Kwieciński, Przemek Kiliański, Patryk Misiek, Patryk Bartkowski, Damian Strzałkowski, Michał Michałowski, Tomasz Warda, Radosław Gawroński, Szymon Kaszewiak, Bartek Szymański, Maciek Kaszewiak, Łukasz Wożniak, Aleksander Stefaniak, Bartek Malec, Jakub Tuszyński, Igor Grzegorek, Grzegorz Szyszka.

Trenerzy: Andrzej Warda, Klaudiusz Luśniewski