Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

W okresie od 15-23 marca 2019r w miejscowości Branków gm. Warka nieznani sprawcy z terenu działki letniskowej dokonali zaboru przedmiotów dekoracyjnych oraz taczki budowlanej na szkodę mieszkańca Warszawy. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawców tego przestępstwa.

W dniu 29 marca 2019r., funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Warce zatrzymali mężczyznę – mieszkańca gminy Warka, który posiadał przy sobie marihuanę. A w dniu 4 kwietnia 2019r., policjanci z tutejszego Komisariatu zatrzymali mężczyznę – mieszkańca Warki, który posiadał przy sobie amfetaminę.  Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci Komisariatu Policji w Warce ustalają sprawcę zniszczenia samochodu marki Ford Kuga. Pojazd ten zaparkowany był w dniu 6 kwietnia 2019r w Warce na Osiedlu 35 Lecia. Nieznany sprawca zniszczył powłokę lakierniczą auta poprzez jej zarysowanie. Sprawcy grozi  kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Serdecznie Witam wszystkich mieszkańców miasta  i gminy Warka.

Nie bez znaczenia w kronice zamieściłem informację o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy z tutejszego Komisariatu mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. W całej Polsce rusza kampania o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Apeluję do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy  dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

Na co powinno się zwrócić uwagę, co powinno zaniepokoić rodzica /opiekuna:

 • wygląd oczu (zaczerwienione spojówki lub brzegi powiek, łzawienie, opadnięcie powieki, nadmierne rozszerzenie lub zwężenie źrenic, powolna reakcja źrenic na światło, oczopląs przy wpatrywaniu się w stały punkt);
 • złe samopoczucie, brak chęci do życia, depresja;
 • stany euforyczne, gadatliwość a następnie otępienie i apatia;
 • zmiana nawyków żywieniowych – brak apetytu lub objadanie się;
 • kłopoty w szkole, wagary, pogorszenie ocen;
 • próby wyłudzania lub podbieranie pieniędzy na nieokreślone wydatki;
 • nieuzasadnione ataki złości, agresji;
 • wychodzenie z domu na krótko, poprzedzone dzwonkiem domofonu lub telefonem od nieznanej osoby;
 • wprowadzenie do słownictwa nowych zwrotów, często niezrozumiałych dla dorosłych, tzw. slangu narkotykowego;
 • pojawienie się w domu nowych akcesoriów, typu lufki, sreberka, małe woreczki z zamknięciem strunowym;
 • zmiana zapachu ciała.

Gdzie szukać pomocy:

 • 800-060-800 – Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
 • 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
 • 800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
 • 800 12 12 12 – Dziecięcy telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Nadmieniam, że o miejscach dystrybucji czy zażywania narkotyków można powiadomić dzielnicowych pełniących służbę w gminie Warka: mł. asp. Anetę Ścisłowską tel. 887 884 558, asp. Andrzeja Dudę tel. 519 035 320 oraz mł. asp. Artura Opszalskiego tel. 519 035 323.

Policjanci z Komisariatu w Warce są nieodzownym wsparciem przy organizacji różnorodnych wydarzeń na terenie miasta i gminy. Wszystko po to aby mieszkańcy uczestniczący w nich czuli się w pełni bezpiecznie. W ostatnim czasie nasi funkcjonariusze pomagali zabezpieczyć 363. rocznicę „Bitwy pod Warką” a także uroczystości związane z 79. rocznicą „Zbrodni Katyńskiej oraz 9. rocznicą „Katastrofy Smoleńskiej”. Dzięki bardzo intensywnej pracy kierownictwa oraz policjantów biorących bezpośredni udział w zabezpieczeniach udało się zapewnić całkowity ład i porządek w czasie tych wydarzeń.

Z poważaniem,

Komendant Komisariatu Policji w Warce – podkom. Paweł Lewandowski

Udostępnij:
← Farna ulicą „komiksową” Współpraca Powiatu z producentami owoców →

Dodaj komentarz