Olimpijczycy są wśród nas…

Olimpijczycy są wśród nas…

12 kwietnia uczniowie CKZiU w Nowej Wsi: Katarzyna Grabik z IV klasy Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz Michał Rak i Wojciech Dominiak z IV klasy Technikum w zawodzie ogrodnik reprezentowali szkołę w eliminacji okręgowych XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany Polsce. Odbywa się on pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wojciech Dominiak, uczeń naszego Technikum zdobył tytuł finalisty XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku ogrodnictwo. Będzie on reprezentował szkołę i walczył o tytuł laureata olimpiady w finale, który odbędzie się w dniach 7-8 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej (woj. małopolskie).

Wojtek już jest zwycięzcą, ponieważ dzięki swojemu zaangażowaniu i wiedzy oprócz nagród rzeczowych zdobył również indeks na studia na kierunek ogrodnictwo w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Życzymy Wojtkowi powodzenia w finale i otrzymania tytułu Laureata Olimpiady, która daje możliwość otrzymania indeksu na wybraną przez siebie uczelnie w Polsce.

Gratulujemy również wyników Kasi Grabik, która otarła się o podium oraz Michałowi Rakowi, który godnie reprezentował nasze Technikum.

CKZiU Nowa Wieś

Udostępnij:
← Najmłodsi piłkarze KS Warka rozegrali swój pierwszy mecz Warecki PTTK na „Szlaku trzech kultur i religii” →

Dodaj komentarz