XX „Wieczór z Kulturą” – piosenki Leonarda Cohena

XX „Wieczór z Kulturą” – piosenki  Leonarda Cohena

22 czerwca godz. 19.00 zapraszamy na kolejny Wieczór z Kulturą. Tym razem to spotkanie z piosenkami Leonarda Cohena, które wykona Marcin Styczeń – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów.

Koncert i płyta pod tym samym tytułem „Lubię gadać z Leonardem” to jedenaście piosenek Leonarda Cohena z jego trzech ostatnich albumów, w wykonaniu i w tłumaczeniach Marcina Stycznia. Do tej pory nikt w Polsce nie wykonywał tych utworów. Nie było także tłumaczeń, ponieważ największy popularyzator twórczości kanadyjskiego barda Maciej Zembaty zmarł w 2011 roku. Jest to zatem dzieło pionierskie. Wszystkie tłumaczenia zostały zaakceptowane przez spadkobierców Leonarda Cohena. Dlaczego „Lubię gadać z Leonardem”? To pierwszy wers piosenki „Idę tam” („Going home”), ale tak naprawdę to główna myśl tego albumu.

Album ukazał się w pierwszą rocznicę śmierci Leonarda Cohena – 7 listopada 2017 roku. Środki na jego wydanie zostały zebrane w akcji crowdfundingowej na portalu Polakpotrafi.pl. Patronat medialny objęła radiowa Trójka.

Marcin Styczeń (ur. 22.10.1978 w Olkuszu) – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Współpracuje z zespołem w składzie: Tomasz Pfeiffer (gitara), Paweł Puszczało (kontrabas, gitara basowa), Karol Domański (perkusja). Jego artystyczny dorobek to dziewięć płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

  • Ilość miejsc ograniczona, rezerwujemy bilety wg kolejności zgłoszeń.
  • Bilety na koncert w cenie 50 zł od osoby można nabyć przez Internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum.
  • W cenę biletu wliczono również wino i przekąski.
  • Obowiązują stroje wizytowe.

 

PARTNERZY „Wieczorów z Kulturą”

 

Angelika i Jarosław Nowociel, Warszawska Wytwórnia Wódek KONESER, Grzegorzewice

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

 

Udostępnij:
← Święto Warki 2019 Długi weekend czerwcowy… na dobry początek wakacji! →

Dodaj komentarz