Sukces wareckiego nauczyciela w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie Nauczycieli i Pracowników Oświaty

Sukces wareckiego nauczyciela w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie Nauczycieli i Pracowników Oświaty

9 czerwca w Rudawie k/Krakowa odbyły się XV jubileuszowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie (21.0975 m.) Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Mimo, że niedzielny poranek nie przywitał chłodem i rześkim powiewem wiatru, to mimo wszystko grupa zapalonych biegaczy wystartowała. Na wymagającej trasie, w której przewyższenia sięgały 400 m. n.p.m. i temperaturze bliskiej 400C, przy przepięknych sceneriach jurajskiej przyrody, które National Geographic Traveler uznał za Cud Polski oraz przy akompaniamencie dużej rzeszy kibiców, pracownicy oświaty walczyli o laur najlepszego długodystansowca w Polsce.

Ten dla wielu osób kultowy bieg, rozgrywany jest od piętnastu lat na tej samej selektywnej trasie obfitującej w niezliczoną ilość wymagających podbiegów i zbiegów – z jednym uznanym za „najtrudniejszy i najdłuższy w Polsce”. Trasa nagrodziła biegaczy przepięknymi widokami. Małopolskie wioski z ich częstokroć drewnianą zabytkową zabudową, Dolinki Podkrakowskie, skałki wokół biegu – czy trzeba chcieć czegoś więcej…?

Wareckie grono pedagogiczne reprezentował nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. P.Wysockiego w Warce Bartłomiej Kuna, który po morderczej walce zdobył brązowy medal – tytuł drugiego wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty, tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej (M 18-35) oraz specjalne odznaczenie wręczone w imieniu Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Udostępnij:
← Zmiana na stanowisku Sekretarza w Urzędzie Miejskim w Warce Konkurs plastyczny „W zdrowym ciele, zdrowy duch” →

Dodaj komentarz