Sweet Home Warka… The Blues Brothers Show na Vivat Pułaski!

Sweet Home Warka… The Blues Brothers Show na Vivat Pułaski!

Vivat Pułaski to impreza szczególnie ważna dla mieszkańców Gminy Warka. Podczas tego jednego, szczególnego dnia Park na Winiarach zamienia się w piknik rodem z Ameryki, a jak Stany to jedyni w swoim rodzaju klasyczni „faceci w czerni”, czyli The Blues Brothers. Czy może być coś bardziej amerykańskiego? Wszystkich, którzy lubią rytmy soul i bluesa zapraszamy 7 lipca na wyjątkowy koncert grupy Blues Brothers Show, która zagra na zakończenie pikniku Vivat Pułaski w Parku na Winiarach ok. godz. 20:00. Wspólnie będziemy bawić się przy rytmach takich hitów jak: Everybody Needs Somebody to Love, Gimme Some Lovin’, Jailhouse Rock czy Sweet Home Chicago…

Blues Brothers Show, to muzyczne widowisko z największymi przebojami z legendarnego już filmu Johna Landisa z 1980 roku. Co tu dużo mówić – „Blues Brothers Show” to znakomita zabawa podparta najwyższej jakości aranżacjami, a niezwykła energia płynąca ze sceny sprawi, że publiczność wręcz nie pozwala muzykom nawet na chwilę odłożyć swoich instrumentów. Cztery instrumenty dęte, sekcja rytmiczna i dwoje wokalistów porywa bogatym, naturalnym brzmieniem, tak rzadko spotykanym na współczesnych estradach. Ten występ pozostaje w pamięci na długo, w końcu muzycy inspirują się kultową grupą The Blues Brothers.

Oryginalny zespół The Blues Brothers został założony w 1977 r. przez dwóch artystów komediowych Johna Belushi i Dana Aykroyda. Wcześniej związani oni byli z kabaretowym zespołem National Lampoon i programem telewizyjnym Saturday Night Live. Soliści wcielili się w estradowe postaci Jolieta „Jake” Bluesa (Belushi) i Elwooda Bluesa (Aykroyd) i w towarzystwie znakomitych muzyków ruszyli na koncerty. Nagrany w 1978 roku album Briefcase Full of Blues znalazł się na pierwszym miejscu bestsellerów płytowych i wywołał modę na muzykę rhythmandbluesową. Sukces płyty zainspirował producentów z Hollywood do nakręcenia (w roku 1980) filmu The Blues Brothers, zgrabnej komedii muzycznej, z efektownymi scenami pościgów oraz udziałem gwiazd muzyki soul i bluesa: Arethy Franklin, Raya Charlesa, Jamesa Browna i Johna Lee Hookera.

Zespół Blues Brothers Show wystąpi na zakończenie pikniku Vivat Pułaski, 7 lipca w Parku na Winiarach. Wcielą się w niezapomnianą grupę Blues Brothers i przeniosą Państwa w muzyczną podróż do Ameryki.

 

Spotkajmy się w Warce 7 lipca!

Organizatorami Pikniku VIVAT PUŁASKI są: Stowarzyszenie W.A.R.K.A. i Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce. Współorganizatorem jest Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”. Piknik odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka i Burmistrza Warki Dariusza Gizki.

Organizacja pikniku dofinansowana została ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Udostępnij:
← XX „Wieczór z Kulturą" - piosenki Leonarda Cohena Komedie w Kinie Plenerowym „na Skrzynce” →

Dodaj komentarz