Alternatywne Lekcje WF z Moniką Pyrek

Alternatywne Lekcje WF z Moniką Pyrek

29 maja w hali sportowej CeSiR Warka gościliśmy Monikę Pyrek z programem Kinder + Sport Alternatywna Lekcja Wf. Uczniowie wareckich podstawówek uczestniczyli w interaktywnych konkurencjach na symulatorach sportowych i czerpali radość z ruchu! Działo się!

Program Kinder + Sport to wyjątkowy projekt łączący w sobie sport i rekreację. W Polsce od 2007 roku program Kinder+Sport inspiruje najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również zapewnia im możliwość bezpłatnego uczestnictwa w licznych wydarzeniach sportowych organizowanych w ramach projektu.

Celem imprezy było promowanie prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu, podniesienie świadomości uczestników dotyczącej związku pomiędzy aktywnym trybem życia, zachowaniem zdrowia i sprawności fizycznej, a także odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie i zachęcenie do ruchu!

Uczestnikami zajęć byli uczniowie wybranych klas 5-7 ze szkół: SP 1 Warka, PSP 2 Warka, PSP Wrociszew, PSP Konary, PSP Ostrołęka, ZSP Nowa Wieś. W aktywnych zabawach wzięło udział około 300 osób.

Podczas całego dnia odbyły się 3 lekcje: o godzinie 8:00, 10:00 i 12:00. Ze względów bezpieczeństwa klasy zostały podzielone na grupy by w każdej lekcji uczestniczyło po około 100 uczniów. Przed rozpoczęciem zabawy każdy uczestnik programu otrzymał pakiet sportowy, w który skład wchodziła pamiątkowa koszulka sportowa, plecak i woda.

Każda lekcja rozpoczynała się od przywitania z Moniką Pyrek. Następnie obywała się krótka pogawędka na temat znaczenia sportu dla życia, zdrowia i samorozwoju. Następnie rozpoczynała się rozgrzewka z naszą mistrzynią. Kolejnym etapem zabawy były ćwiczenia fizyczne z wykorzystaniem symulatorów sportowych.

Do dyspozycji młodych sportowców zostało udostępnionych 10 stanowisk interaktywnych:

– bieg sprinterski na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu

– przeciąganie liny

– koszykówka z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy

– wspinaczka

– kolarstwo VR – rower stacjonarny zintegrowany z systemem Wirtualnej Rzeczywistości

– stanowisko VR z treningiem bramkarskim

– tor sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza

– rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu

– piłka nożna z systemem mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność wskazanie właściwego toru lotu piłki

– elektroniczny pomiar możliwości: czasu reakcji, zerowanie, skok dosiężny, koloroskop, tapping

Wykorzystanie symulatorów sportowych przez uczestników projektu pozwoliło na zasmakowanie emocji towarzyszącym sportowcom uczestniczącym w Mistrzostwach i Igrzyskach Olimpijskich oraz porównania osiągniętych wyników z wynikami koleżanek i kolegów. Każde dziecko przed rozpoczęciem zabawy otrzymało tabelę swoich rezultatów by zaznaczać w nich osiągnięte wyniki na sportowym torze.

Podczas trwania imprezy uczestnicy mieli możliwość rozmowy i zrobienia wspólnego zdjęcia z Moniką Pyrek. Nasza Mistrzyni to bardzo sympatyczna osoba, włączała się w zmagania sportowe, pomagała przy konkurencjach, wspierała uczestników w podejmowanych wyzwaniach i rozdawała wszystkim chętnym autografy.

Na pewno spotkanie z Monika Pyrek zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom zajęć.

Podczas rywalizacji swoją obecnością zaszycia nas również pani vice burmistrz Teresa Knyzio i Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Marian Górski. Wspólnie z mistrzynią przywitali grupę młodych miłośników sportu i zachęcali do aktywnego spędzania czasu wolnego i uprawiania sportu nie tylko w tym wyjątkowym dniu.

Grupy, które przyjęły zaproszenie na tą niezwykła lekcje WF nie tylko spędziły aktywnie czas, ale poszerzyły swoją wiedzę z zakresu prozdrowotnych wartości aktywności fizycznej i dowiedziały się jak technologia łączy się ze sportem! Mamy nadzieję ze to nie ostatnia przygoda z Alternatywnymi lekcjami WF w Warce.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Szczęśliwa 13-ka wareckiego UTW Seniorzy zakochani w Kaszubach →

Dodaj komentarz