Parada Pułaskiego w Nowym Jorku… i w Warce!

Parada Pułaskiego w Nowym Jorku… i w Warce!

Już za kilkanaście godzin 7 lipca o godz. 15:00 z wareckiego rynku do Parku na Winiarach wyruszy 7. PARADA PUŁASKIEGO.

To jedyna taka Parada w Polsce! Zapraszamy wszystkich aby wspólnie przeszli ulicami Warki w kolorowym i wesołym marszu prowadzeni przez Generała Pułaskiego na koniu. W tym roku świętujemy 240. rocznicę śmierci K. Pułaskiego, 100-lecie zawiązania stosunków dyplomatycznych miedzy Polską a USA, 30-lecie wyborów czerwcowych 1989 r. Razem świętujmy wolność i niepodległość! Spędźmy niedzielne popołudnie w zabytkowym parku w Winiarach, najbardziej urokliwym zakątku Warki. Przyjdźmy z rodziną, przyjaciółmi, ze znajomymi. Pokażmy, jak ważna jest dla nas tradycja miasta i okolicy, że łączy nas wspólna historia i wszyscy jesteśmy z niej dumni. Cieszmy się wspólnym dobrem, które posiadamy i razem promujmy Warkę. Niech nasz patriotyzm będzie radosny i kolorowy. Wyruszmy razem na Paradę Pułaskiego! 

Paradę poprowadzi Kazimierz Pułaski w towarzystwie swoich przybocznych żołnierzy. Następnie przejdą grupy rekonstrukcyjne – szlachta polska i Indianie. Kolejna będzie Orkiestra MODERATO, potem zabytkowe amerykańskie auta z gośćmi, pracownicy Muzeum im. K. Pułaskiego, grupy zorganizowane (biegacze, rowerzyści, itp.), mieszkańcy Warki i przybyli turyści, Kluby Motocyklowe i motocykliści. Całość zamykać będzie karetka i samochód OSP Warka.

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy instytucje, organizacje społeczne, mieszkańców i gości do uczestniczenia w paradzie. Na uczestników czekają gadżety niespodzianki!

(foto Rafał Donica)

 

 

 

Udostępnij:
← Pierwszy Zlot Food Truck’ów na wareckim rynku Ameryka w Warce… czyli mnóstwo atrakcji na Vivat Pułaski! →

Dodaj komentarz