Szósta „Seniorada” w Warce

Szósta „Seniorada” w Warce

Seniorada to spotkanie osób działających w grupach senioralnych działających na terenie powiatu grójeckiego. Obecnie takich zrzeszeń jest ponad 20. Są to koła, kluby emerytów, grupy senioralne. Wspólną ich cechą jest potrzeba spotkań z innymi i działania. Święto Seniora „Seniorada” odbędzie się 14 lipca, już po raz szósty w Warce.

Wydarzenie zacznie się mszą świętą, a następie seniorzy przejdą barwną paradą ulicami miasta, by po powitaniu przez władze samorządowe udać się dalej na Kemping nad Pilicą. Seniorada to okazja do zamanifestowania obecności seniorów w życiu społecznym i promocja pozytywnego postrzegania starości. W programie będzie spotkanie ze znaną łódzką dziennikarką seniorką – Anną Stańczyk, Przegląd Twórczości Senioralnej – gdzie na wesoło swoją perspektywę wieku dojrzałego będą przedstawiać lokalni seniorzy, a także potańcówka z kapelą na żywo. Samorządowym Partnerem Strategicznym imprezy jest warecki samorząd, który od lat wspiera grupy senioralne. Udział seniorów z Warki będzie znaczący, gdyż na terenie gminy funkcjonuje 11 grup seniora.

Impreza jest dofinansowana ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 oraz samorządów z powiatu grójeckiego.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

10

Udostępnij:
← Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta Historyczne spotkanie w Warce →

Dodaj komentarz