Więcej
    Strona głównaOrganizacjePływacy z Warki na Mistrzostwach Polski Młodzików 13 lat

Pływacy z Warki na Mistrzostwach Polski Młodzików 13 lat

W dniach 15-16 czerwca 2019 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 13 latków. Warecka ekipa gościła w Ostrowcu Świętokrzyskim, a w tym samym czasie te same zawody rozgrywały się w Gorzowie Wielkopolskim i w Oświęcimiu. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 900 zawodników i zawodniczek.

Warecka reprezentacja w składzie Sandra Kowalska, Oliwia Mirowska i Piotr Oktabowicz pokazała klasę i każdy z nich poprawił swoje wyniki, które już dawały im miejsca w czołówce Polski.

W konkurencji 100m stylem motylkowym Piotr Oktabowicz zajmuje 4 miejsce z wynikiem 1:04.10 co daje mu 6 pozycję w Polsce. W konkurencji 400m stylem dowolnym uzyskał wynik 4:45.58 dzięki czemu uplasował się na 13 miejscu wśród 95 zawodników. Drugiego dnia Piotrek startował na 100m stylem dowolnym gdzie także błysnął formą, złamał magiczną barierę jednej minuty uzyskując wynik 59.34 zajął 9 miejsce.

Oliwia Mirowska w konkurencji 100m stylem motylkowym zajęła 9 miejsce z wynikiem 1:10.83 co daje jej 18 miejsce w Polsce. W konkurencji 400m stylem dowolnym zajęła 15 miejsce jej rezultat to 4:56.08 – jest to nowy rekord UKS Olimpic Warka wśród dziewcząt. Kolejnego dnia zawodów Oliwka stanęła na słupku aby wystartować na 100m stylem dowolnym. W tej konkurencji zajęła 18 miejsce z czasem 1:04.43. Kowalska Sandra w konkurencji 400m dowolnym poprawiając dotychczasowy wynik o 4 sekundy uzyskała rezultat 5:21.76 zajmując 53 miejsce. Kolejna konkurencja, w której Sandra brała udział to 100m stylem dowolnym – nie znamy dokładnego wyniku gdyż tablica nie zatrzymała czasu w momencie, w którym Sandra dopłynęła do mety, a ok. 1-2 sekundy później pokazując wynik 1:10.01. Ostatnia konkurencja to 100m stylem grzbietowym tu Warecka zawodniczka zajmując 43 miejsce, jej czas to 1:18.64.

Serdecznie gratulujemy i życzymy miłego wypoczynku.

Widać że nie marnowaliśmy czasu na treningach!

UKS Olimpic

Redakcja Warka24.pl
    Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!