Zawody Strzeleckie o Puchar „TYGRYSA”

Zawody Strzeleckie o Puchar „TYGRYSA”

29 czerwca na strzelnicy miejskiej w Warce spotkali się emerytowani policjanci z jednostek antyterrorystycznych. Organizatorami spotkania byli: Centrum Sportu i Rekreacji w Warce oraz Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju im. Piotra Wysockiego. Koordynatorem zaś były Komendant Policji w Warce Krzysztof Wieczorek. W spotkaniu uczestniczyli antyterroryści którzy służyli w takich jednostkach na przełomie lat 70/80 i 90 na czele z byłym dowódcą płk. Edwardem Misztalem.

Wśród zaproszonych gości przybyli m.in. Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, Dyrektor CeSiR Marian Górski, Komendant KP w Warce podkom. Paweł Lewandowski, Janusz Więckowski ze Stowarzyszenia Służb Antyterrorystycznych IZER oraz Komendant Miejsko – Gminny OSP Henryk Fudecki.

Spotkanie rozpoczęło się od zawodów strzeleckich w których uczestniczyli byli antyterroryści i członkowie ich rodzin. W kategorii męskiej zwyciężył Józef Droździel, drugie miejsce zajął Mirosław Frączak, trzecie zaś Eryk Schubert. Miłą niespodzianką była końcowa klasyfikacja tych zawodów – w kategorii kobiet zwyciężyła Adrianna Wieczorek z Warki, drugi stopień podium zajęła Elżbieta Wieczorek, na trzecim miejscu zawody skończyła Irena Lityńska. Nasz były Komendant Krzysztof Wieczorek zajął 10 miejsce (karierę policyjną rozpoczynał on w jednostce antyterrorystycznej i po kilkuletniej służbie przeszedł do KPP Grójec a następnie do KP Warki).

Każdy z uczestników oraz zaproszonych gości otrzymał pamiątkową tabliczkę ze spotkania, za miejsca od 1 do 3 zaś puchary i dyplomy. Po zawodach wszyscy uczestnicy przemieścili się na teren Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego gdzie zwiedzili muzealną kolekcję oraz Park na Winiarach. Następnie na wspólne spotkanie przy grillu wrócili do siedziby KŻR-LOK.

Wszyscy uczestnicy oraz goście byli bardzo zadowoleni z organizacji tego spotkania. Złożyli serdeczne podziękowania władzom Warki, CeSiR-u, KŻR-LOK, dyrektorowi wareckiego Browaru Krzysztofowi Żyrkowi, Waldemarowi Majewskiemu (za zorganizowanie wystawy różnego rodzaju broni palnej), Dariuszowi Kantorowiczowi (za prowadzenie strzelania) oraz druhom i druhnom z OSP Laski.

Byli antyterroryści zaplanowali przyjazd na II edycję Pucharu „Tygrysa” w przyszłym roku. Ponadto swoje przybycie na zawody potwierdził Jerzy Dziewulski.

 Organizatorzy

Udostępnij:
← Spływaj na Byle Czym i wygrywaj nagrody 1000 i 500zł! Podsumowanie sezonu w drużynach młodzieżowych KS WARKA →

Dodaj komentarz