Aktywni Seniorzy świętowali w Warce!

Aktywni Seniorzy świętowali w Warce!

14 lipca, Mszą świętą w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, rozpoczęło się szóste spotkanie Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego „Seniorada 2019”.

Po wspólnej modlitwie seniorzy przemaszerowali na warecki rynek, gdzie po muzycznym wstępie przygotowanym przez zespół Retro z Błędowa, licznie zgromadzonych uczestników powitali Gospodarze Warki – Burmistrz Dariusz Gizka oraz Wiceburmistrz Teresa Knyzio.

Wśród przybyłych samorządowców była Sekretarz Gminy Belsk Duży Renata Ostatek oraz prowadzący „Senioradę 2019” Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego i jednocześnie społeczny prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Andrzej Zaręba.

Śpiewnym, wesołym i kolorowym korowodem wśród kwiatów, balonów i hawajskich kwiatów Parada Seniorów przeszła na Kemping nad Pilicą. Pierwszym punktem programu był wykład Anny Stańczyk z Radia Łódź „Starość to najpiękniejszy okres w życiu”. Po obiedzie na Przeglądzie Twórczości Senioralnej na scenie pokazały się: Klub Seniora Błędów „Myślę sobie i działam”, UTW w Warce, Klub Emeryta „Pełnia Życia” z Chynowa, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Biesiada” z Grójca, Grupa Seniora „Złota Reneta” z Ostrołęki, „Kwitnąca Jabłoń” Konary, Klub Seniora ,,Familia” z Grójca, Klub Złotego Wieku z Warki, Grupa Senioralna „Czerwone Jabłuszko” Nowa Wieś, „Słodkie Babeczki” Watraszew, Grupa Senioralna SPA Bończa, Zespół Retro z Błędowa oraz „Młodzi Duchem” z Michalczewa. Były wiersze, skecze, pokazy, taniec i piosenki. Jednocześnie odbywał się konkurs z nagrodami na stoisku Urzędu Komunikacji Elektronicznej, przejażdżki bryczką oraz ćwiczenia fitness. Seniorzy bawili się na koniec przy dźwiękach tradycyjnej kapeli Krzysztofa Staręgi.

Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Grójeckiego – Krzysztof Ambroziak, Burmistrz Warki – Dariusz Gizka, Burmistrz Gminy i Miasta Grójec – Dariusz Gwiazda, Wójt Chynowa – Tadeusz Zakrzewski, Wójt Jasieńca – Marta Cytryńska, Wójt Błędowa – Mirosław Jakubczak, Wójt Belska Dużego – Władysław Piątkowski, Wójt Pniew – Ireneusz Szymczak, Wójt Goszczyna – Waldemar Kopczyński.

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach projektu „Sieć Aktywnych Seniorów w Grójeckim” dofinansowanego z Rządowego Programu Aktywizacji Osób Starszych na lata 2014-2020 przy wsparciu Gmin: Błędów, Belsk Duży, Chynów, Grójec, Warka, Pniewy oraz klubów senioralnych z powiatu grójeckiego. Partnerzy: Urząd Miejski w Warce, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Komisariat Policji w Warce, Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Uczestnicy:

 1. Aktywne Piaseczno
 2. Czerwone Jabłuszko przy OSP Nowa Wieś
 3. Grupa Młodzi Duchem z Michalczewa
 4. Grupa Retro z Błędowa
 5. Grupa Seniora Złota Reneta z Ostrołęki
 6. Grupa Senioralna SPA Bończa
 7. Jasieniecki Klub Seniora Złota Jesień
 8. Klub Emeryta Pełnia Życia z Chynowa
 9. Klub Seniora FAMILIA Grójec
 10. Klub Seniora „Myślę Sobie i Działam” Błędów
 11. Klub Seniora Aktywni Goszczyn
 12. Klub Seniora PoKUSa
 13. Klub Seniora Sułkowice
 14. Klub Złotego Wieku z Warki
 15. Kwitnąca Jabłoń Konary
 16. Michałowskie Poziomki
 17. Słodkie Babeczki z Watraszewa
 18. Starówka ze Starej Warki
 19. Stowarzyszenie Biesiada Grójec
 20. Stowarzyszenie Seniorów Relaks w Belsku Dużym
 21. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce
 22. Warecki Klub Seniora Radość z Życia
 23. „Zawsze Młodzi” z gminy Pniewy

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Galeria zdjęć autorstwa Rafała Donicy.

Udostępnij:
← Świetna zabawa podczas TIK SHOW Ognisty koncert w Skrzynce Kontaktowej →

Dodaj komentarz