Strona głównaOrganizacjeVicemistrzyni Polski i inne sukcesy naszych pływaków!

Vicemistrzyni Polski i inne sukcesy naszych pływaków!

W niedzielę 21 lipca pływacy UKS Olimpic Warka zakończyli swój sezon. Zawodniczką, która najdłużej musiała być w najwyższej formie była Aleksandra Cieplak.

W dniach 18-21 lipca reprezentowała klub na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się na obiektach sportowych w Drzonkowie. Ola startowała w czterech konkurencjach, trzykrotnie awansowała do finału A i raz do finału B. W finale A na 50m stylem motylkowym zajęła 8 miejsce, na dystansie 100m stylem dowolnym 7 miejsce i w finale B na 50m stylem grzbietowym 5 miejsce. W najważniejszym finale A – 100m stylem motylkowym Aleksandra Cieplak została Vicemistrzynią Polski i srebrną medalistką Olimpiady. W punktacji klubowej, reprezentowany przez tylko jedną zawodniczkę, UKS Olimpic Warka zajął 30 miejsce na 86 startujących klubów.

Dwóch wareckich zawodników na Mistrzostwach Polski Juniorów 14 i 15 lat

W dniach 5-7 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski 14-latków w Olsztynie i 15-latków w Oświęcimiu.

Jan Baczyński startował w finale A 50m żabką i ukończył rywalizację na 8 miejscu. Drugiego dnia Janek popłynął na 200m stylem klasycznym i tu pechowo był 21/7 setnych sekundy zabrakło do miejsca w finale B/. Ostatniego dnia w rywalizacji na 100m stylem klasycznym zajął 12 miejscu z wynikiem 1:13.59.

Bartosz Chojnacki w pierwszym dniu startował na 50 i 200m stylem dowolnym gdzie poprawił wynik życiowy o 7 sekund. W drugim dniu startował na 50m motylkiem i 50m grzbietem i tu zabrakło szczęścia, nie udało się poprawić życiówek, ale za to ostatniego dnia płynął 100m stylem dowolnym i poprawił swój wynik o ponad sekundę uzyskując czas 1:00:63.