KS Warka remisuje na inaugurację IV ligi

KS Warka remisuje na inaugurację IV ligi

KS Warka udanie zainaugurował zmagania na IV-ligowym poziomie rozgrywkowym. W starciu z Mszczonowianką Mszczonów, a więc z zespołem typowanym do walki o awans do III ligi udało się zdobyć cenny punkt.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego miała miejsce bardzo miła uroczystość. Prezes ROZPN Pan Sławomir Pietrzyk wręczył na ręce trenera oraz kapitana KS-u Puchar za wywalczenie awansu do IV ligi oraz zestaw piłek meczowych.

Spotkanie nie zaczęło się po myśli piłkarzy z Warki. Już w 10 minucie arbiter podyktował rzut karny dla drużyny gości. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Mateusz Gliński. Mszczonowianka częściej utrzymywała się przy piłce, lecz nasi zawodnicy niejednokrotnie straszyli przyjezdnych groźnymi kontratakami. W 42 minucie po groźnym dośrodkowaniu Pawła Bylaka i zamieszaniu w polu karnym, Adam Pędzikowski skierował piłkę do bramki Mszczonowian.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana. Oba zespoły mogły wyjść na prowadzenie po uderzeniach z rzutów wolnych. Adam Pędzikowski trafił jednak w poprzeczkę, a kilka minut przed końcem spotkania jeden z zawodników Mszczonowianki skierował piłkę na słupek.

Remis z jednym z kandydatów do awansu należy uznać za bardzo pozytywny początek sezonu. Warto zauważyć, że spośród wszystkich beniaminków IV ligi mazowieckiej(południe) KS Warka jako jedyny klub nie poniósł porażki.

Warto podkreślić fantastyczną frekwencję na trybunach. Wareckich zawodników wspierało około czterystu kibiców zgromadzonych na stadionie.

KS Warka 1:1 Mszczonowianka Mszczonów 

Skład: Sładkowski – Bylak (73. Mińkowski), Malinowski (65. Majewski), Staros, Pędzikowski (90. Seremak), Vogtman (85. Lemański), Pacholski, Witan, Zieliński, Wierzbicki, Lewecki

Bramki: Adam Pędzikowski 44 min. – Mateusz Gliński 10 min.

Kolejne spotkanie w IV lidze KS Warka rozegra już w sobotę o godzinie 16.00 w Karczewie z miejscowym Mazurem. Liczymy na kolejny dobry występ zawodników z Warki!

 

 

Udostępnij:
← Kolarski wyścig w Warce! Dziecięcy weekend z ABC DZIECKA na wareckim rynku →

Dodaj komentarz