301 kolarzy wystartowało w wareckim wyścigu!

301 kolarzy wystartowało w wareckim wyścigu!

25 sierpnia Warka stała się polskim centrum kolarstwa… Wszystko za sprawą III Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego oraz 13 etapu wyścigu ŻTC Bike Race. W sumie aż 301 zawodników z całej Polski zjawiło się na starcie aby rywalizować o zwycięstwo. Impreza kolarska połączona była z piknikiem kończącym „Aktywne Lato w Warce”.

Rywalizację jako pierwsi rozpoczęli kolarze startujący w III Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, którzy rywalizowali na dystansie 58 km. Więcej o tym wyścigu – kliknij tutaj.

Tuż po „mundurowych” na trasę wyruszyli zawodnicy w ramach dwóch cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE. Kolarze rywalizowali na różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowej. Do pokonania mieli od 1 do 4 rund, każda o długości 29 kilometrów. Start i meta usytuowane były w samym centrum Warki, na rynku, a trasa przebiegała przez następujące miejscowości: Piaseczno pod Warką, Dębnowolę, Klonową Wolę, Przylot, Mniszew, Rozniszew i Zakrzew. Zawody w Warce były przedostatnim, 13-tym wyścigiem z całego cyklu. Finał już za tydzień w Żyrardowie. Wśród startujących było 12 zawodników z Warki. Najlepszy wynik w wyścigu FIT RACE osiągnął Przemysław Walczak, który zameldował się na mecie jako 7 (w kat. M2 zajął 4 miejsce). Kilka pozycji za nim, na 11 lokacie dojechał Marcin Ziemecki, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej M4. Więcej informacji o wynikach na www.ztc.pl.

Dekoracji zwycięzców w wyścigach SUPER PRESTIGE i FIT RACE dokonali Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio, prezes zarządu ŻTC Kazimierz Kwiatkowski oraz wiceprezes zarządu ŻTC Wojciech Pawelec.

Galeria zdjęć z Pikniku „Aktywne Lato w Warce” autorstwa Rafała Donicy – kliknij tutaj.

Organizatorami zmagań kolarskich w Warce było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów a lokalnymi partnerami: Samorząd Warki, Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce oraz Sklep Rowerowy ROWEROLOGIA. 

Udostępnij:
← W Warce poznaliśmy Mistrzów Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym... Aktywny piknik zakończył wakacje →

Dodaj komentarz