Działają Lokalnie w Gminie Warka

Działają Lokalnie w Gminie Warka

W 14 edycji konkursu „Działaj Lokalnie” organizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. na terenie Gminy Warka realizowanych jest 7 projektów. Otrzymały one dotacje w wysokości 28 tysięcy złotych. Dwa spośród nich właśnie się kończą – w Woli Palczewskiej i Nowej Wsi. Jeszcze do grudnia mieszkańcy będą mogli obserwować i uczestniczyć w organizowanych działaniach w Bończy, Laskach, Przylocie i w Warce. Poniżej przedstawiamy działania jakie wydarzyły się w Nowej Wsi i Woli Palczewskiej.

Mieszkańcy Wsi Wola Palczewska – „Renowacja wiejskiej świetlicy i relacji międzyludzkich”

Dobiegła końca renowacja wiejskiej świetlicy położonej w Woli Palczewskiej w Gminie Warka. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i współpracy mieszkańców oraz sołtysa wsi wspólnie oczyszczono przynależący do świetlicy teren, przez co znacząco zmieniła się jego prezencja. W świetlicy odbyły się pełne prace remontowe takie jak gipsowanie i malowanie ścian oraz ułożenie płytek podłogowych. Odremontowanie obiektu jest dla mieszkańców bardzo istotną kwestią, bowiem dotychczas nie mieli oni miejsca do wspólnych spotkań i integracji. Finalizacją projektu był rodzinny piknik w ostatnią niedzielę 25 sierpnia, w którym udział wzięli mieszkańcy wioski i zaproszeni goście. Był rodzinny grill, konkurs z nagrodami na najlepsze domowe wypieki oraz zabawa taneczna.

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi – „Młodzieżowy Zakątek”

Nadchodzi finał projektu w Nowej Wsi. Za realizatorami większość spotkań organizacyjno-porządkowych. Udało się już wysprzątać teren wokół remizy, a pracy było bardzo dużo, na szczęście wielu ochotników zgłosiło się do pomocy. Skoszono trawę, wyrwano chwasty, wycięto stare i przycięto młode krzewy, zasadzono kwiaty. Najważniejszym jednak działaniem w projekcie było postawienie altany. Udało się to dzięki nieocenionej pomocy nowowiejskiej młodzieży, członkiń Koła Gospodyń Wiejskich, strażaków OSP Nowa Wieś i członków Klubu Seniora Czerwone Jabłuszko. Altana już cieszy się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży, codziennie można tam kogoś zastać.

A już 31 sierpnia od godziny 16:00 czeka na mieszkańców moc atrakcji podczas Pikniku Rodzinnego: grill, animacje i dmuchańce dla dzieci oraz zabawa taneczna.

Cała społeczność Nowej Wsi zaprasza do świętowania razem z nimi sukcesu jakim jest zrealizowanie projektu pt. Młodzieżowy Zakątek.

34,34,167,176.274353

Udostępnij:
← Kino "na skrzynce" ostatni raz w tym sezonie! Dotacje dla Inicjatyw Senioralnych w Gminie Warka →

Dodaj komentarz