Jazz na Finał Skrzynki Kontaktowej

Jazz na Finał Skrzynki Kontaktowej

To już ostatnie muzyczne wydarzenie w Skrzynce Kontaktowej w tym sezonie. 31 sierpnia o godzinie 20:00 na Wareckim Rynku odbędzie się koncert duetu jazzowego.  Poniżej kilka słów o wykonawcach.

Duet Magdaleny Buki Boduły i Michała Trzpioły to połączenie długoletniej przyjaźni i wspólnej pasji jaką jest muzyka. Oboje zaczynali gdy byli nastolatkami a w sercu wtedy grała im  rockowa nuta. Teraz znów mają przyjemność ze sobą zagrać to co im obecnie w duszy gra. A jest to jazz.

Michał od 10 r.ż uczył się gry na fortepianie by po kilku latach przesiąść się na gitarę. I grając na tym instrumencie tworzył w Radomiu kilka projektów muzycznych poruszających się w kręgach muzyki rock, blues i jazz. Występował nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ma na swoim koncie niezliczone koncerty wraz z zespołem Wojtka Pilichowskiego, który to zaprosił Go do swojego składu w 2014 roku. Od tamtego czasu gitarowe czary Michała znalazły się na czterech płytach. Miał przyjemność dzielić scenę też z takimi artystami jak Kasia Kowalska czy Jan Borysewicz. Taka skocznią do muzycznego świata był wygrany przez Michała konkurs SOLO ŻYCIA w 2013 roku. Trzpioła jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Sam również uczy gry na gitarze, a także wykłada na różnego rodzaju warsztatach.

Magdalena Boduła to wokalistka która zaczynała jako nastolatka. Kiedys buntowniczka szalejącą na scenie w rytmie rocka. Teraz głównie poruszająca się w obrębie muzyki jazzowej, soulowej i funk. Przede wszystkim jest połową „JAZZinDUO” z którym już jesienią wyrusza na trasę koncertową. Na co dzień współpracuje również  z Big Bandem „Mundana” oraz innymi ogólnopolskimi projektami muzycznymi. Ma na swoim koncie m. in. kilka występów na Przystanku Woodstocku ze Zbyszkiem Hołdysem, Leszkiem Cichońskim, Piotrem Bukartykiem czy Kamilem Bednarkiem. Brała udział w XV Radomskim Festiwalu Jazzowym. Poza tym Magdalena uczy śpiewu oraz jest jurorem w konkursach wokalnych. Ale głównie pracuje w radomskim Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego, gdzie statystuje oraz jest Inspicjentem. Boduła ma na swoim koncie kilka wygranych konkursów, w tym w 2011 roku zdobyła radomską nagrodę Muzycznych Kazików jako najlepsza wokalistka.

Udostępnij:
← Zakończenie Sezonu w Klubie Sportowym Warka   W Warce poznaliśmy Mistrzów Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym... →

Dodaj komentarz