Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

Treść z „Kuriera Wareckiego” z dnia 23.08.2019

W dniach 4 i 5 sierpnia 2019 r., nieznany sprawca posługując się danymi karty kredytowej ING Banku Śląskiego wydanej mieszkańcowi Warki, dokonał trzech nieuprawnionych transakcji pieniężnych na terenie Wielkiej Brytanii oraz USA o łącznej kwocie 5.942,14 złotych. Policji z Warki prowadzą w tej sprawie dochodzenie.

W długi sierpniowy weekend na drogach pojawiło się więcej podróżnych. Ogólnopolskie działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2019” w tym roku trwały od 14 do 18 sierpnia. W czasie długiego weekendu na drogach gminy Warka pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci kontrolowali główne szlaki komunikacyjne regionu, jak również inne uczęszczane drogi. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów: zapinanie pasów i przewożenie dzieci w fotelikach. W czasie pięciu dni działań, od 14 do 18 sierpnia, na drogach gminy Warka policjanci odnotowali 1 wypadek, w którym jedna osoba została ranna. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców. Przypominam, że do wypadków dochodzi podczas dobrej pogody na prostych odcinkach drogi. Taka aura wywołuje u kierujących mylne przeświadczenie, że mając dobrą nawierzchnię, widoczność i prosty odcinek drogi mogą bezkarnie zignorować przepisy ruchu drogowego. Niestety za taki błąd płacą czasem najwyższą cenę. Kierujący często przeceniają swoje umiejętności. Dobre warunki drogowe zachęcają do szybszej jazdy, a co za tym idzie do przekraczania dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość to mniej czasu na reakcję, dłuższa droga hamowania, a niejednokrotnie utrata panowania nad pojazdem. Jeśli do tego dojdą błędy przy wyprzedzaniu lub wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, wypadek jest niemal pewny.

Z początkiem sierpnia 2019 roku Komisariat Policji w Warce został powiadomiony przez dwóch mieszkańców Warki o tym, że nieznany sprawca za pośrednictwem portalu OLX doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w taki sposób, że nie wywiązał się z umowy sprzedaży biletów na „Męskie Granie” gdzie pokrzywdzeni ponieśli straty po 180 złotych każdy. Dlatego proszę o zachowanie trzeźwość umysłu, by nie paść ofiarą wyrafinowanych naciągaczy.

 

Dwa słowa Komendanta

Serdecznie witam wszystkich mieszkańców miasta i gminy Warka.

Wakacje upływają na terenie gm. Warka dosyć spokojnie, od początku lipca odnotowano pojedyncze zdarzenia o charakterze kryminalnym, Warka jest miastem bezpiecznym. To nie oznacza jednak, że nie ma obszarów, nad którymi trzeba jeszcze mocno pracować, wręcz przeciwnie – działania podległych mi policjantów będą dalej ukierunkowywane na efektywną służbę patrolową oraz na diagnozowanie i rozwiązywanie problemów, z którymi borykają się na co dzień mieszkańcy Warki.

Docierają o nas sygnały o konieczności zintensyfikowania służby patrolowej na terenach największych osiedli mieszkaniowych w Warce, będziemy zwracali szczególną uwagę na osoby, które swoim zachowaniem faktycznie mogą zakłócać ład i porządek publiczny utrudniając tym samym życie mieszkańców. Szczególną uwagę będziemy zwracali także na bezpieczeństwo w okolicy dworca PKP w Warce gdyż jest to miejsce z którego korzysta codziennie wiele osób.

Podkreślam także, że niezapominany o sprawach zakończonych, w których nie ustalono sprawców przestępstw, dzięki aktywnej postawie mieszkańców i przekazanym informacją – w miesiącu sierpniu policjanci z Komisariatu Policji w Warce skierowali do Sądu Rejonowego w Grójcu akt oskarżenia przeciwko sprawcom którym udowodniono wiele kradzieży zaistniałych w 2017 i 2018 roku na terenie gminy Warka. Sprawcy zostali rozliczeni, odzyskano także część skradzionego mienia.

Prosiłbym o dalsze aktywne przekazywanie informacji do dzielnicowych Komisariatu Policji w Warce, przypomnę również telefony służbowe dzielnicowych pełniących służbę w gm. Warka: mł. asp. Aneta Ścisłowska tel. 887 884 558, asp. Andrzej Duda tel. 519 035 320, mł. asp. Artur Opszalski tel. 519 035 323.         

Polecam ponownie aplikację „Moja Komenda”, dzięki której w łatwy i szybki sposób możemy kontaktować się z dzielnicowym z naszego rejonu służbowego.

Kończąc, życzę dużo spokoju oraz bezpiecznych powrotów z miejsc wakacyjnego wypoczynku.

Z poważaniem,

Komendant Komisariatu Policji w Warce – podkom. Paweł Lewandowski

Udostępnij:
← Food Trucki w Warce po raz drugi! Ostatnie w tym sezonie Kino Plenerowe "na Skrzynce" za nami... →

Dodaj komentarz