Staw w Przylocie pięknieje dzięki mieszkańcom i „Działaj Lokalnie”

Staw w Przylocie pięknieje dzięki mieszkańcom i „Działaj Lokalnie”

W tym roku mieszkańcy wsi Przylot realizują swój pierwszy projekt w ramach Programu Grantowego „Działaj Lokalnie”. Dzięki pozyskanej dotacji przy oczyszczonym i przygotowanym stawie powstanie altana jako miejsce spotkań mieszkańców. Powoli zbliża się finał projektu…

Mieszkańcy wspólnie oczyścili brzegi z zarośli i krzaków. Na tak przygotowany teren wjechała koparka, staw został pogłębiony, oczyszczony z tataraków i trzcin, oraz wyprofilowana została linia brzegowa. Następnie mieszkańcy posprzątali teren wokół stawu, została także ułożona kostka brukowa pod altanę.  7 września planowana jest budowy altany, ławek wokół stawu oraz nasadzenia drzew i krzewów.

22 września o godz. 15.00 wielki finał – otwarcie altany i piknik wiejski.

Projekt „Koleń – staw od pokoleń” realizowany jest przez mieszkańców wsi Przylot ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2019” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przy wsparciu środków Gminy Warka, Starostwa Powiatowego w Grójcu oraz lokalnych Partnerów – Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., DELTIMA i TRANS-MED Dariusz Witkowski.

Udostępnij:
← Jazzowy finał Skrzynki Kontaktowej Food Trucki w Warce po raz drugi! →

Dodaj komentarz