Paczkomaty blisko Ciebie w Białobrzegach – odbieraj przesyłki szybko i wygodnie

Blogi 10 września 2019
Paczkomaty blisko Ciebie w Białobrzegach – odbieraj przesyłki szybko i wygodnie
W Białobrzegach działają już 2 paczkomaty InPost. Pierwszy z nich znajduje się przy ul. 11 Listopada 27 obok sklepu Topaz, natomiast drugi umiejscowiony jest przy ul. Rzemieślniczej 7 w pobliżu sklepu elektronicznego. Obok tego drugiego znajduje się także POP (punkt obsługi paczek).

Warto dowiedzieć się, jak działają paczkomaty, ponieważ stały się one innowacyjnym rozwiązaniem i spełnieniem nowoczesnych potrzeb osób oraz firm wysyłających paczki, natomiast sama firma InPost działa w Polsce już od 2006 roku i cały czas się rozwija w bardzo szybkim tempie.

Dlaczego warto korzystać z paczkomatów?

Dzięki paczkomatom w Białogrzegach – https://inpost.pl/paczkomat-bialobrzegi-bbg01n-11-listopada-paczkomaty-mazowieckie nadawanie przesyłek staje się dużo szybsze i wygodniejsze niż wysyłanie ich w tradycyjnym sposobem. Najważniejsza różnica przemawiająca na korzyść paczkomatów to brak osoby obsługującej klienta, ponieważ wszystkie czynności wykonuje maszyna. Dzięki temu InPost oferuje najniższe ceny na rynku i działa bez przerw. Najważniejsze, co wyróżnia paczkomaty to:

 • jedna z najniższych cen na rynku
 • możliwość odbioru paczek 24/7
 • paczki nawet w dzień po nadaniu
 • możliwość śledzenia przesyłki
 • ciągły rozwój sieci obecnie 4800 maszyn, każdego dnia dodawane są nowe maszyny
 • bardziej ekologiczne niż tradycyjna forma dostarczenia przez kuriera

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

Pierwszym sposobem jest nadawanie paczek bezpośrednio w paczkomacie. Na jego ekranie należy wprowadzić dane, takie jak gabaryt paczki, numer telefonu odbiorcy i lokalizację docelowego paczkomatu. Następnie wystarczy zapłacić kartą a paczkomat otworzy odpowiednią skrytkę, w której należy umieścić przesyłkę. Zarówno odbiorca jak i nadawca otrzymują potwierdzenie nadania SMS i e-mailem.

Drugi sposób to nadawanie paczki przez Maganera Paczek. Korzystanie z niego również jest łatwe i intuicyjne, jednak wymaga założenia konta na stronie. Po założeniu konta i zalogowaniu należy wybrać opcję „wyślij przesyłkę” i wygenerować etykietę, którą należy nakleić na przesyłce. Na koniec pozostaje tylko nadanie przesyłki w paczkomacie poprzez wpisanie na ekranie numeru paczki i kodu nadania, który znajduje się na etykiecie.

Jak odebrać paczkę?

Po otrzymaniu powiadomienia sms i e-maila o paczce oczekującej na odbiór, należy udać się do paczkomatu w ciągu 48 godzin – to czas jaki klient ma na odbiór przesyłki. Na ekranie paczkomatu należy wybrać opcję odbioru paczki, podać swój numer telefonu oraz kod otrzymany przez SMS i emaila. Można również zeskanować kod QR, co przyśpiesza odbiór paczki. Następnie otwiera się skrytka, w której znajduje się paczka.

Z aplikacją mobilną nadawanie i odbieranie paczek staje się jeszcze szybsze.

W aplikacji mobilnej wszystko jest pod ręką. Posiada ona szereg przydatnych narzędzi, szczególnie dla osób nadających dużą ilość przesyłek. Najważniejsze funkcje aplikacji mobilnej to:

 • podgląd aktualnych statusów przesyłek
 • generowanie kodów QR
 • powiadomienia o statusie paczki na ekranie smartfona
 • Odnajdywanie drogi do paczkomatu poprzez GPS
 • nadawanie własnych nazw nadanych paczek
 • udostępnianie paczek, aby mógł je odbierać ktoś inny
 • płatność za pobraniem
 • bieżące informacje o promocjach i konkursach
Udostępnij:
← Piknik Rodzinny i Finał Mazovia Equi Cup 2019! W Warce poznaliśmy Mistrzów Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym... →

Dodaj komentarz