Michałów na podium w Ogólnopolskim Konkursie SKO

Michałów na podium w Ogólnopolskim Konkursie SKO

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego do Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałowie dotarła wspaniała, radosna wiadomość. Szkoła zdobyła I miejsce w regionie w Ogólnopolskim Konkursie SKO dla Szkół i Opiekunów organizowanym od wielu lat przez PKO BP. Ale to jeszcze nie wszystko – będąc laureatem etapu regionalnego, PSP w Michałowie, wywalczyła sobie III miejsce w etapie krajowym. Wyróżnienie to jest równoznaczne z nagrodą finansową, która wynosi 10 000 zł.

Tych, którzy oszczędzają w SKO w całym kraju są tysiące. Nauczycieli, którzy im w tym pomagają można odnaleźć w co trzeciej szkole podstawowej. PKO Bank Polski nagrodził również wybitnych pedagogów – zwycięzców Konkursu dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności, którzy w swojej codziennej pracy wykazują się ponadprzeciętnym podejściem do nauczania ekonomii i finansów. W gronie laureatów znalazła się opiekunka SKO działającego przy PSP w Michałowie – Elżbieta Chojnacka. Otrzymała Złotą Odznakę SKO.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 18 października w Warszawie, na którą została zaproszona opiekunka SKO i dyrektor szkoły.

Są to kolejne sukcesy PSP w Michałowie w ramach działalności SKO. Obecnie rozpoczęli już pracę do kolejnej edycji konkursów. Swoje codzienne działania publikują na blogu, który prowadzą na platformie Szkolne Blogi.

PSP Michałów

Udostępnij:
← Wyższa liga to niełatwe wyzwanie Nagrody dla małych czytelników! →

Dodaj komentarz