Zapraszamy na darmowe zajęcia pokazowe dla małych inżynierów

Zapraszamy na darmowe zajęcia pokazowe dla małych inżynierów

W najbliższy poniedziałek 23 września o godzinie 16.30 w „Dworku na Długiej” odbędą się darmowe zajęcia pokazowe z Robotyki, Akademii Odkrywcy oraz Akademii Programowania. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych powyższymi zajęciami na krótką lekcję pokazową. Darmowy udział pozwoli podjąć decyzję o tym jakie zajęcia wybrać z szerokiej oferty, którą w tym roku przygotował Dworek na Długiej.

Poniżej krótki opis zajęć, w których będzie można uczestniczyć w najbliższy poniedziałek:

Akademia Odkrywcy – Czy powietrze można zważyć? Dlaczego przedmioty spadają na ziemię? Jak można wykorzystać przekazywanie ruchu? I czy magnesy przyciągają wszystko? Na te i inne naukowe dociekania  odpowiemy podczas warsztatów  Wspólnie z dziećmi  zgłębimy tajemnice nauki, będziemy  odkrywać  to, co nowe i nieznane. Raz będziemy chemikami a innym razem biologami, którzy poznają świat organizmów żywych przy pomocy lupy i okulara mikroskopu. Dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach przewidziane są na koniec semestru zimowego i letniego gratisowe warsztaty edukacyjne w ramach Akademii Programowania. 45-minutowe zajęcia odbywać się będą w piątki o godz. 16:00, cztery razy w miesiącu.

Akademia Programowania –Warsztaty z kodowania, to połączenie nowych technologii ze znanymi i skutecznymi metodami edukacyjnymi. To tak  popularne teraz małe, ale  bardzo  inteligentne  roboty edukacyjne takie  jak Ozoboty, Dash i Dot, oraz nasz rodzimy polski produkt – Photon,  To także specjalne puzzle do Ozobota, które w prosty sposób  umożliwiają poznanie świata robotów, poprzez tworzenie skomplikowanych tras i pętli. Nowość: puzzle AR, oparte na koncepcji rzeczywistości poszerzonej a także  Ozoblockly, czyli platforma internetowa oparta o język programowania blockly. Dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach przewidziane są na zakończenie semestru zimowego i letniego gratisowe warsztaty edukacyjne w ramach Akademii Odkrywcy. 60-minutowe zajęcia odbywać się będą w czwartki o godz. 15:30, dwa razy w miesiącu.

Robotyka – Czy dzieci mogą zbudować robota, który staje się im posłuszny?  Na zajęciach z Akademią Robotyki jest to możliwe! Wspólnie z dziećmi budujmy, konstruujemy i programujemy. Takie zajęcia to  połączenie sporej dawki wiedzy z praktyką, to kreatywne narzędzie do poznawania otaczającego nas świata. Dzieci będą pracowały na renomowanych zestawach LEGO®  Education, oraz edukacyjnych zestawach rozszerzonych. Dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach przewidywane są gratisowe warsztaty edukacyjne w ramach Akademii Odkrywcy. Czym się różni Robotyka od warsztatów z kodowania? Robotyka to konstruowanie robotów posłusznych dzieciom, które powstają  w całości z klocków LEGO®  a następnie są „ożywiane” czyli w odpowiedni sposób zaprogramowane. Na warsztatach  z kodowania dzieci pracują z gotowymi,  nowoczesnymi, prostymi,  zwinnymi robotami edukacyjnymi, a kodując tworzą nieskomplikowane  kody, ucząc się jednocześnie  myślenia programistycznego. 90-minutowe zajęcia z robotyki odbywać się będą w czwartki o godz. 15:30 lub 17:00 (jeśli powstaną 2 grupy), dwa razy w miesiącu.

Do zobaczenia w poniedziałek!!!

Udostępnij:
← Uwaga! Do 2 października zamknięty przejazd PKP na ul. Grójeckiej Nagrody Starosty dla KGW →

Dodaj komentarz