Wolontariusze Szlachetnej Paczki ruszają pomagać!

Wolontariusze Szlachetnej Paczki ruszają pomagać!

Pierwszym etapem pracy wolontariusza po dołączeniu do Szlachetnej Paczki jest udział w szkoleniu wdrożeniowym. Dzięki gościnności „Dworku na Długiej”, w niedzielę 8 września zorganizowaliśmy wdrożenie dla 15 wolontariuszy. Podczas spotkania wolontariusze mogli zjeść ciepły posiłek przygotowany przez „Zajazd na Winiarach”. W szkoleniu brały udział nie tylko osoby, które dopiero rozpoczynają swoją niezwykłą przygodę, ale również wolontariusze, którzy już w poprzednich edycjach pomagali rodzinom, a teraz chcieli odświeżyć swoją wiedzę i zaczerpnąć nowe pokłady energii.

Podczas niedzielnego spotkania wolontariusze mieli okazję lepiej się poznać, poznać schemat pracy z rodzinami, uczestniczyć w warsztatach praktycznych, a przede wszystkim dowiedzieli się, czym jest „Mądra pomoc”. Dodatkowo spotkanie uświadomiło wolontariuszom, jak wielką wartością jest życie każdego z nas oraz pokazało, że należy walczyć z przeciwnościami losu, aby spełniać swoje marzenia.

Niestety czasami sytuacja życiowa tak przytłacza, że nie jesteśmy w stanie podźwignąć się z niej. W takich momentach ważna jest pomoc, której może udzielić Szlachetna Paczka – zarówno finansowa, rzeczowa, jak i psychiczna czy też emocjonalna. Nasze działania pomagają ludziom, którzy znaleźli się na zakręcie życiowym. Dajemy im impuls do zmiany, aby po otrzymaniu Paczki umieli sobie lepiej poradzić w życiu.

Po ogromnej dawce wiedzy, emocji, wzruszeń i radości wolontariusze uznali, że są gotowi i zmotywowani do działania. Kolejnym etapem działań będą spotkania z rodzinami, które zostały zgłoszone do Szlachetnej Paczki.

Nadal poszukujemy historii rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Jeśli znasz rodzinę, która mogłaby zostać włączona do projektu, skontaktuj się z Liderem Rejonu – Iwoną Troc pod nr. 798 043 422.

Szlachetna Paczka Warka

 

Udostępnij:
← Przedszkole Piłkarskie Legii Warszawa otwarte! Słoneczny nowy rok szkolny w CKZiU w Nowej Wsi →

Dodaj komentarz